czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Balsam propolisowy do stóp

Dodano 2017-05-23 (komentarzy 0)

Balsam propolisowy do stóp

Wróć do listy artykułów

Jednym z wielu argumentów przemawiających za korzystaniem z gabinetów podologicznych jest stosowanie do zabiegów pielęgnacyjnych w nich wykonywanych wysokiej jakości kosmetyków i specjalistycznych preparatów. Nie są one dostępne w drogeriach, ani w aptekach. Można je nabyć jedynie w sklepie internetowym Satin. Dodatkowo korzystając z usług wykwalifikowanego specjalisty podologa możemy być pewni, że oddajemy nasze stopy we właściwe ręce, a podpatrując różne sposoby wykonywania zabiegów, możemy je później samodzielnie wykonywać w zaciszu domowym. 

Skąd się bierze przesuszona skóra stóp?

Jedną z licznych grup pacjentów gabinetów podologicznych stanowią osoby skarżące się na nadmierną suchość stóp. Swędzący, łuszczący się naskórek, gruba warstwa żółtej, zrogowaciałej skóry oraz bolesne pękające pięty to objawy świadczące o nieprawidłowych nawykach pielęgnacyjnych. Co do nich należy? 

1. Zbyt częsta i inwazyjna ingerencja w warstwę zrogowaciałą przy pomocy ostrych narzędzi powodująca jej nadmierny przyrost.

2. Nadmierna dbałość o higienę bądź stosowanie preparatów naruszających barierę lipidową skóry.

3. Przegrzewanie stóp jesienią i zimą przez zbyt długie przebywanie w ciepłym obuwiu.

Wszystkie z wymienionych popełnianych błędów zapewnią nam w krótkim czasie nieprzyjemne uczucie świądu i wrażenie napiętej skóry. Pękające pięty to już prawdziwy problem. Na szczęście podolodzy maja na to sposób.

Balsam do stóp z propolisem

Kosmetyk godny polecenia, prawdziwy hit profesjonalnych gabinetów podologicznych, cieszący się znakomitą opinią wśród specjalistów i pacjentów. Wspomaga terapię przesuszonych, spękanych pięt, które potrafią być powodem ogromnego dyskomfortu. Polecany jest do każdego rodzaju skóry, szczególnie narażonej na infekcje. Osoby o podwyższonej wrażliwości, podatne na powstawanie drobnych urazów i trudno gojących się ran bardzo chwalą sobie jego działanie.

Do najważniejszych zalet balsamu należą:

- nawilżanie i zapewnianie elastyczności skóry,
- zmniejszanie zrogowaceń i eliminowanie pęknięć naskórka,
- profilaktyka zakażeń i stanów zapalnych.

Czym jest propolis?

By zrozumieć niezwykłe wprost działanie balsamu na skórę stóp, należy przyjrzeć się bliżej propolisowi - jego cudownemu składnikowi zaczerpniętemu wprost z natury.

Propolis jest lepką, żywiczną substancją o brunatnej barwie. W przyrodzie pszczoły używają go do pokrywania wszelkich wewnętrznych elementów konstrukcyjnych ula. Uszczelniają nim jego wnętrze. Skąd go biorą? Młode pączki drzew są pokryte balsamem ochronnym zapewniającym przetrwanie rośliny. Jest to żywiczna substancja chroniąca przed bakteriami, roztoczami, grzybami i innymi szkodliwymi dla młodych pędów czynnikami zewnętrznymi. Nie wiadomo, w jaki sposób pszczoły odkryły bakteriobójcze i bakteriostatyczne działanie substancji, fakt, że potrafią ją sprytnie wykorzystać, zbierając i znosząc do ula, gdzie wytwarzają z niej kit pszczeli. Zabezpieczają w ten sposób swój dom przed wnikaniem mikroorganizmów, chronią go przed zakażeniami, grzybami i pleśniami.

Propolis a właściwości lecznicze

W propolisie naukowcy odkryli kilkaset związków chemicznych takich jak: flawonoidy, estry, kwasy aromatyczne, aldehydy, alkohole, kumaryny, sterole, kwasy tłuszczowe, mikroelementy i terpentyny. Propolis ma zdolność niszczenia i blokowania bakterii, grzybów, wirusów i pierwotniaków. Właściwości farmakologiczne propolisu w przypadku skóry stóp polegają na nawilżaniu, wygładzaniu, ułatwianiu gojenia się ran oraz przeciwdziałaniu różnego rodzaju infekcjom.

Balsam do stóp z propolisem to specjalistyczny preparat, który bazuje na działaniu naturalnych składników, które medycyna tradycyjna zna od wieków.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)