Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Bioprint, Memory Cushion i Gelativ, czyli wyjątkowe technologie wkładek do butów. Czym się charakteryzują?

Dodano 2023-03-30 (komentarzy 0)

Bioprint, Memory Cushion i Gelativ, czyli wyjątkowe technologie wkładek do butów. Czym się charakteryzują?

Wróć do listy artykułów

Co odróżnia standardowe buty od butów zdrowotnych? Precyzja wykonania, zastosowanie dobrych jakościowo materiałów, ale przede wszystkim technologia wykonania wkładek. To właśnie od wkładki zależy prawidłowe ułożenie stopy w bucie, jej stabilizacja i prawidłowa amortyzacja podczas stania i chodzenia. W tym artykule omawiamy najbardziej zaawansowane na rynku technologie wykonania wkładek do butów, stosowane przez renomowanego producenta obuwia – właściciela marki Scholl.

 

Scholl to znana od wielu lat, wiodąca marka obuwia zdrowotnego i ortopedycznego. Przez wiele lat działalności, firma opracowała szereg innowacji i patentów, zwiększających wygodę i bezpieczeństwo korzystania z obuwia, a także nadających butom funkcje prozdrowotne. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze technologie wkładek do butów, opracowane przez Scholl.

 

Wkładki do butów z technologią Bioprint

 

Technologia Bioprint to jedno z najnowszych osiągnięć firmy Scholl. Jej zastosowanie przynosi zadowalające rezultaty w zakresie zapewnienia maksymalnie naturalnego i wygodnego sposobu chodzenia. Przykładowym modelem wyposażonym we wkładki Bioprint są buty Heaven Ad Med https://galeriazdrowia.pl/produkt/heaven-med-granatowy/. Wkładka posiada zagłębienie na piętę, pozwalające na znaczną stabilizację stopy, wspierane przez elastyczną podeszwę i specjalnie zaprojektowane łuki.

 

Profil wkładki Bioprint pozwala na równomierne rozłożenie masy ciała w bucie, a co za tym idzie zachowanie prawidłowej postawy podczas chodzenia. Poruszanie się jest także bezpieczne za sprawą antypoślizgowej podeszwy. Większość butów wyposażonych we wkładkę Bioprint wyróżnia się lekkością, gdyż sama wkładka waży bardzo niewiele. Jest przy tym wyjątkowo skuteczna w amortyzacji drgań i wstrząsów, dlatego też producent poleca ją do chodzenia po twardych podłożach. Technologia Bioprint zapewnia redukcję zmęczenia i pomaga chronić kolana oraz kręgosłup.

 

Buty z wkładką Bioprint dobrze dopasowują się do kształtu stopy. Są chętnie wybierane zwłaszcza przez osoby posiadające szerokie stopy.

 

Buty z wkładką w technologii Memory Cushion

 

Firma Scholl opracowała wkładki w technologii Memory Cushion, aby w jak największym stopniu zapewniać wsparcie i amortyzację stóp podczas chodzenia. Przykładowym, popularnym modelem butów wyposażonych we wkładki tego typu jest model Aprica Med https://galeriazdrowia.pl/produkt/aprica-med-brazowa/.

 

Buty z wkładką w technologii Memory Cushion

 

Jak sama nazwa wskazuje, wkładka Memory Cushion przypomina miękką poduszkę, powracającą do swojego kształtu po zdjęciu buta (co zapewnia jej zawsze prawidłowe ułożenie). Pod naciskiem dostosowuje się jednak do kształtu stopy, dzięki czemu równomiernie rozkłada ciężar ciała. Wkładka zapewnia także stabilizację stopy i łagodzi nacisk na jej delikatne części.

 

Wkładka do butów Gelactiv – czym się wyróżnia?

 

Redukcja napięcia mięśni i zmęczenia stóp oraz nóg to główne zadanie wkładki do butów Gelactiv. Technologię tę wykorzystano w wielu modelach butów Scholl, np. w Aurelie Eclat Med https://galeriazdrowia.pl/produkt/aurelie-eclat-med/. Wkładka wyróżnia się anatomicznym kształtem, zapewniającym optymalne podparcie stopy. Specjalne żelowe wkładki umieszczone pod palcami, śródstopiem i piętą zapewniają doskonałą amortyzację wstrząsów, która wpływa na znaczną redukcję wszelkich napięć, powstających podczas stania i chodzenia. Warstwowa konstrukcja wkładki Gelactiv pozwala na równomierne rozłożenie nacisku na stopy, co pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas chodzenia. Technologia znakomicie sprawdza się w butach posiadających obcasy. Jej kompaktowa konstrukcja pozwala na tworzenie butów atrakcyjnych wizualnie.

 

Wkładka do butów Gelactiv

 

Więcej informacji na temat technologii wkładek do butów Scholl oraz szeroką ofertę obuwia zdrowotnego można znaleźć na stronie internetowej sklepu Galeria Zdrowia.

 

*******

Produkty wymienione w artykule są wyrobami medycznymi, informacje o zastosowaniu, przeciwwskazaniach i rodzajach ryzyka znajdują się na wskazanych w tekście stronach internetowych.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)