Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Czy wybór rodzaju rajstop może mieć wpływ na środowisko naturalne?

Dodano 2020-10-23 (komentarzy 0)

Czy wybór rodzaju rajstop może mieć wpływ na środowisko naturalne?

Wróć do listy artykułów

Nasza świadomość ekologiczna ciągle rośnie. Staramy się prawidłowo segregować śmieci i oszczędzać wodę. Niestety jeszcze niewiele osób rozumie, że duże znaczenie mają również nasze decyzje zakupowe. Zakres rzeczy, które kupujemy, jest niezwykle szeroki. Od produktów spożywczych, poprzez artykuły gospodarstwa domowego, aż po ubrania i różne dodatki. Nasze wybory powinny być odpowiedzialne. Powinniśmy dawać pozytywny przykład swoim dzieciom, chociażby podczas nabywania odzieży dziecięcej, w tym rajstop.

Czym wyróżniają się ekologiczne rajstopy?

Dla niektórych osób ekologiczne rajstopy to pojęcie dosyć abstrakcyjne. Jednak tego rodzaju produkty istnieją i popyt na nie jest coraz większy. Osoby, które decydują się akurat na takie artykuły wiedzą, że wyroby, które są przyjazne dla środowiska naturalnego, są również bardziej odpowiednie dla organizmu człowieka. Dlaczego?

Otóż na taki stan wpływ mają co najmniej dwa czynniki: wybór materiałów wykorzystanych do produkcji rajstop oraz organizacja procesu technologicznego. Ekologiczne rajstopy to rajstopy wykonane z surowców naturalnych. Surowcami, które są uznane za nienaruszające równowagi ekologicznej, są na przykład: przędza bambusowa lub wiskoza. Rajstopy wykonane z takich materiałów są nie tylko proekologiczne, ale również trwałe i niezwykle wygodne w noszeniu. Dlatego właśnie polecane są nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom. Nie ulegają takiemu szybkiemu zniszczeniu, więc nie musimy często wymieniać ich na nowe.

Zadaniem producenta, który chce wytwarzać ekologiczne rajstopy, jest również odpowiednie zorganizowanie procesu produkcji, w tym zużytej podczas produkcji energii. W przypadku rajstop niezwykle istotna jest także kwestia ilości chemii dodanej podczas procesu ich barwienia. Świadomy producent rajstop stosuje naturalne barwniki i ogranicza ilość farby do minimum.

Czy można nabyć takie rajstopy w polskich sklepach?

Oczywiście, że można. Co więcej, takie rajstopy są produkowane w naszym kraju. Odpowiedzialnym wytwórcą artykułów pończoszniczych jest firma Noq by Knittex. To łódzkie przedsiębiorstwo działa w branży już od ponad trzydziestu lat. Wśród priorytetów właścicieli firmy jest tworzenie produktów wysokiej jakości, czyli takich, które są trwałe, modne oraz wygodne w noszeniu.

Rajstopy z surowców naturalnych można zakupić poprzez stronę internetową producenta. Warto wiedzieć, że Knittex prowadzi swoje firmowe stoiska w takich galeriach handlowych jak: Port Łódź, Galeria Łomża, Galeria Bursztynowa Ostrołęka. Produkty marki Noq by Knittex dostępne są także w wielu sklepach branżowych w całej Polsce.

Co jeszcze znajduje się w ofercie producenta?

Noq by Knittex to artykuły pończosznicze, które tworzy się z myślą o dorosłych i dzieciach. Kolekcja obejmuje produkty przeznaczone dla pań i panów w różnym wieku. Oprócz rajstop w ofercie są również skarpetki, podkolanówki, pończochy, legginsy.

Na uwagę zasługuje atrakcyjne wzornictwo i kolorystyka asortymentu. Do wyboru jest wiele kolorów i odcieni. W opcji są rajstopy grube i cienkie, kryjące oraz przezroczyste. Dzieciom z całą pewnością spodobają się modele z ich ulubionymi wzorami lub bohaterami (brokatowe nadruki, króliczki, jednorożce). Dorosłym do gustu przypadną produkty wyszczuplające, modelujące, relaksujące, ciążowe.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)