Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Czym jest artroskopia kolana i kto powinien się poddać zabiegowi?

Dodano 2021-04-27 (komentarzy 0)

Czym jest artroskopia kolana i kto powinien się poddać zabiegowi?

Wróć do listy artykułów

Wiele osób, które na co dzień nadwyrężają kolana nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich działań. Nieustanne przeciążenie stawu kolanowego na skutek źle wykonywanej pracy na kolanach, nadmiernego trenowania czy ćwiczenia nawet z najdrobniejszym urazem kolana może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Stąd już niedaleka droga do poważnego urazu kolana, który na długi czas może nas unieruchomić i spowodować poważne problemy z kolanem w przyszłości. Jeżeli należysz do grona osób w grupie ryzyka, to powinieneś zdobyć wiedzę, na temat najnowszych technik w leczeniu urazów kolana. Ta wiedza może uratować Ci kiedyś życie i przyspieszyć czas rekonwalescencji po urazie kolana. Dzisiaj porozmawiamy o artroskopii kolana i o tym w jakich przypadkach najczęściej się ją wykonuje. Udowadniamy, że zabieg artroskopii kolana jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i nie należy się go bać. Dołącz do grona świadomych pacjentów, którzy wiedzą jak dbać o swój staw kolanowy i nie boją się skorzystać z fachowej pomocy. Dowiedz się więcej o artroskopii kolana jeszcze dziś. 

 

Artroskopia kolana - czym jest i jaki ma przebieg? 

 

 

Artroskopia kolana jest zabiegiem operacyjnym wykonywanym w celu uzyskania wglądu do wnętrza stawu. Zabieg pozwala dokonać diagnozy stanu wnętrza stawu kolanowego oraz wyleczyć zaistniały problem przy pomocy precyzyjnych mikro narzędzi. Sama nazwa zabiegu pochodzi z języka greckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zajrzeć do stawu”, co idealnie oddaje istotę tego zabiegu. 

 

Artroskopia kolana wyróżnia się na tle innych technik operacyjnych skalą. W ramach tego zabiegu na skórze pacjenta wykonuje się jedynie niewielkie nacięcie, a następnie przez nie wprowadza się do stawu narzędzia o minimalnej wielkości. Pomocna podczas zabiegu artroskopii kolana jest także precyzyjna kamera, która pozwala przez cały czas zachować podgląd do wnętrza stawu oraz niezwykle jasny światłowód. 

 

Dzięki precyzyjności artroskopii kolana, pacjent po zabiegu zdecydowanie szybciej wraca do pełnej sprawności, a jego rany na kolanie, ponieważ są mniejsze, goją się o wiele szybciej. Zabieg artroskopii kolana pozwala zbadać i wyleczyć niemal wszystkie struktury występujące w obrębie stawu kolanowego, do których należą łąkotki, chrząstki, więzadła oraz błony maziowe wyściełające staw. Ponieważ artroskopia kolana jest mimo wszystko zabiegiem chirurgicznym, rzadko kiedy wykonuje się ją wyłącznie w celu diagnostycznym. Zazwyczaj po wejściu do wnętrza stawu przez mikro nacięcie najpierw dokonuje się oględzin, a później przystępuje już do zasadniczego leczenia.


W przypadku stwierdzenia urazu kolana nie panikuj, tylko od razu podejmij stosowne kroki. Natychmiast zgłoś się do lekarza specjalisty, na przykład z placówki Chirurgia Kolana. Wykwalifikowany medyk zajmie się Twoim kolanem z największą troską i przeprowadzi fachowe rozpoznanie uszkodzenia. Żadnego urazu kolana nie wolno lekceważyć, gdyż nawet najdrobniejsze, nieleczone schorzenie może spowodować poważne problemy z poruszaniem się w przyszłości. Jeżeli kwalifikujesz się do zabiegu artroskopii kolana, to w placówce Chirurgii Kolana wykonasz go bez zbędnego oczekiwania przy pomocy najnowocześniejszych technik. Wypracowane przez lata standardy w leczeniu najróżniejszych urazów kolana oraz doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegu artroskopii kolana zagwarantuje Ci otrzymanie najlepszego wyniku leczenia w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki spójnej organizacji procesu diagnostyki i leczenia, każdy pacjent powróci po dowolnym zabiegu, np. artroskopii kolana do pełnej sprawności szybko. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przeprowadzaniu artroskopii kolana lub najczęstszych schorzeniach stawu kolanowego, koniecznie odwiedź zakładkę „dla pacjenta” na stronie Chirurgii Kolana. Znajdziesz tam praktyczne porady i filmy edukacyjne przygotowane przez najlepszych specjalistów. Sprawdź koniecznie!

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)