Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Czym kierować się przy wyborze przewijaka?

Dodano 2021-09-23 (komentarzy 0)

Czym kierować się przy wyborze przewijaka?

Wróć do listy artykułów

Wraz z oczekiwanym pojawieniem się potomstwa łączy się zakup niezbędnego wyposażenia. Trzeba zadbać o wszystko począwszy od wózka, przez łóżeczko, aż po przewijak. I właśnie nad wyborem tego ostatniego zastanowimy się dzisiaj dokładniej. Jak wybrać przewijak, tak aby zarówno niemowlę, jak i rodzice byli zadowoleni?

 

Wiszący czy z miejscem do przechowywania?

 

W sklepach znajdziemy dziś najróżniejsze modele przewijaków. Do dyspozycji służą rozmaite meble wolnostojące i wiszące. Jeśli jednak Twoje mieszkanie nie wygląda jak dobrze rozegrany tetris i nie musisz oszczędzać każdego skrawka miejsca, możesz sięgnąć po komodę z nadstawką do przewijania. Taki mebel zaoferuje mnóstwo miejsca do przechowywania, a po odmontowaniu nadstawki świetnie się sprawdzi nawet gdy dziecko już podrośnie.

 

Ale co zrobić kiedy jednak miejsca nie ma się pod dostatkiem, ale pomimo tego chce się uniknąć kupna wiszącego przewijaka? W takim przypadku sprawdzić mogą się maty do przewijania, które z łatwością umieścisz na każdym stole czy szafce, a w razie potrzeby łatwo zapakujesz w podróż.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

 

Kiedy już wiesz, jaki przewijak chcesz wybrać, należy zwrócić uwagę na jego właściwości. Ten mebel powinien być wytrzymały - jest to gwarancja bezpieczeństwa dla Twojego dziecka. Podstawą są wysokiej jakości, nieuszkodzone materiały - i tyczy się to wszystkich materiałów, bez względu na to czy chodzi o drewno, plastik, czy też metal.

 

Podczas dokonywania wyboru pamiętaj o kontroli certyfikatu wykorzystanych farb, które oczywiście powinny być nietoksyczne, wytrzymałe i jednym słowem bezpieczne, na wypadek, gdyby twoja pociecha chciała ich skosztować. Ważne jest zaokrąglenie wszystkich krawędzi, aby nigdzie nie groziło niebezpieczeństwo urazu - i to nie tylko maluszka, ale i rodzica, który akurat weźmie się za przewijanie. Dziecko nie będzie raczej spokojnie leżeć w jednym miejscu, więc żeby zapobiec jego spadnięciu, w przewijaku nie może zabraknąć barierek lub wysokich krawędzi. Blat musi być dostatecznie stabilny, aby nie poruszał się przy każdym ruchu dziecka i nie miał tendencji do samodzielnego składania.

 

Nie zapomnij o nośności

 

Niektóre przewijaki wytrzymują obciążenie tylko do 15 kg, inne spokojnie poradzą sobie nawet z 25 kg. Teraz możesz myśleć sobie, że tak wysoki próg jest raczej zbędny, ale wielu rodziców wykorzystuje przewijaki również do ubierania znacznie większych dzieci. Jeśli również masz w planie coś takiego, lepiej zawczasu wybrać większą nośność.

 

Szukasz przeglądarki mebli i dekoracji do wnętrz? To właśnie FAVI! FAVI to międzynarodowa internetowa przeglądarka asortymentu do wnętrz i ogrodu. FAVI gromadzi ponad 2 000 sklepów nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Odwiedź www.favi.cz, www.favi.sk lub www.favi.hu i oszczedzając czas czerpaj codzienną dawkę inspiracji dla Twojego domu.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)