Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Dlaczego warto przyjmować witaminę D3?

Dodano 2022-01-13 (komentarzy 0)

Dlaczego warto przyjmować witaminę D3?

Wróć do listy artykułów

Witaminy odgrywają w życiu człowieka niezwykle ważną rolę. Odpowiadają za jego funkcjonowanie, ponieważ regulują wiele ważnych procesów metabolicznych, a także są prekursorami wielu enzymów. Pomagają także w prawidłowym budowaniu tkanek. Jedną z nich jest witamina D3. Dowiedz się z nami, dlaczego warto ją przyjmować, a także kiedy tego nie robić.

 

Kiedy przyjmować witaminę D3, a kiedy lepiej tego nie robić?

 

To niewątpliwie najważniejsze pytanie, szczególnie teraz, kiedy witamina D3 stała się popularna ze względu na pogłoski, iż pomaga leczyć koronawirusa lub wzmacnia odporność i pomaga się przed nim uchronić. Prawda jest jednak taka, że witamina D3 wpływa na cały nasz organizm, a jej nadmiar także może być niebezpieczny. Kiedy więc warto po nią sięgnąć?

 

Aby podjąć decyzję o zażywaniu witaminy D3, powinniśmy najpierw skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić badania jej poziomu. Dopiero osoby, u których zostanie jasno stwierdzony zbyt niski poziom witaminy D3, powinny decydować się na suplementację.

 

Jakie mogą być objawy niedoboru witaminy D3?

 

Witamina D3 jest niezwykle ważna dla praktycznie każdego cyklu metabolicznego. Wpływa na wiele układów, które znajdują się w ludzkim organizmie, dlatego objawy niedoborów mogą być łatwo zauważone w różnych obszarach naszego życia. Często w przypadku niedoborów witaminy D pojawiają się zmęczenie, ospałość, a nawet otępienie. Osoby, które na nią cierpią, doświadczają pogorszenia samopoczucia, czasem nawet depresji.

 

Wiele osób doświadczonych niedoborami witaminy D3 cierpi na częstsze infekcje, a także doświadcza problemów kostno-mięśniowych - bólu kości, osłabienia mięśni, trudności w chodzeniu i wstawaniu, a nawet złamań stresowych. Mogą pojawić się także choroby przyzębia. Innymi objawami są pogorszenie widzenia oraz powiększenie niektórych organów, szczególnie wątroby i śledziony.

Więcej na ten temat można znaleźć w artykule https://primabiotic.pl/2020/01/15/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-witaminie-d3/.

 

Suplementacja witaminą D

 

Synteza skórna w normalnych warunkach może zapewnić nawet 80% zapotrzebowania na witaminę D3, pozostała część jest dostarczana wraz z pokarmem. Znaleźć można ją w jajkach, wątróbce, produktach mlecznych, a także rybach. Niestety, nie zawsze jest to wystarczające.

 

Witamina D3 w kroplach jest jednym ze sposobów suplementacji niedoborów, jeśli pojawiają się w organizmie człowieka. Jest to szczególnie zalecane u osób, u których poziom witaminy drastycznie spada w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie zachodzi jej wystarczająca synteza ze względu na niedobory światła.

 

Witamina D3 w kroplach marki Primabiotic zawiera dodatkowo oliwę z oliwek i ekstrakt z rozmarynu, które działają jako zdrowe przeciwutleniacze. Co równie ważne, produkt jest wysoce wydajny, ponieważ już 1 jego kropla (która jest zalecana jako dzienne spożycie) zawiera dawkę witaminy D3 równą 1000% dziennego zapotrzebowania. Z tego powodu krople te powinny być stosowane wyłącznie przez osoby, które cierpią na jej niedobory.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)