Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Do lekarza po receptę bez wychodzenia z domu

Dodano 2022-03-21 (komentarzy 0)

Do lekarza po receptę bez wychodzenia z domu

Wróć do listy artykułów

Jeszcze dekadę temu mało kto przypuszczał, że kiedyś stanie się to możliwe: krótka konsultacja u lekarza on-line i odebranie tą drogą recepty. Ogromna wygoda, zwłaszcza dla osób mających przynajmniej chwilowy problem z poruszaniem się, a które nie mają w danym momencie na kogo liczyć z pomocą w udaniu się do lekarza. Nie każda zwykła przychodnia praktykuje możliwość zadzwonienia i zostawienia do lekarza prośby o wypisanie recepty. Albo trzeba na to czekać kilka dni, co nie zawsze jest możliwe.

Recepta online

Dzisiaj dostępna jest recepta przez Internet. Wielu osobom wciąż trudno uwierzyć, że taka możliwość istnieje. Problem z tym mają przede wszystkim ci, którzy słabo orientują się w użytkowaniu komputera i Internetu. Tymczasem dzisiaj przez Internet można załatwić także sporo spraw urzędowych, bez konieczności stawiania się w samym urzędzie. Okazuje się jednak, że warto już przestawiać się na załatwianie tego, co się da, właśnie drogą internetową. To samo dotyczy recept - docenią to szczególnie osoby, które leczą się non stop na konkretną chorobę, ale nie tylko.

 

Czasem pojawi się chwilowo jakaś przypadłość - wiadomo, że nie oznacza groźnej choroby, jednak nie zawsze można czekać z rozpoczęciem leczenia. W wielu przychodniach na wizytę u lekarza po zarejestrowaniu się, pacjent czeka nawet kilka dni. Czas ten - jak się okazuje - można skrócić nawet do kilku minut! Jak działa elektroniczna recepta online? Oczywiście, aby została ona wypisana, musi na to zgodzić się lekarz. Niezbędna jest więc przynajmniej krótka konsultacja, ale to także dzisiaj załatwia się online.

Konsultacja medyczna przez internet

Coraz większą popularnością cieszy się konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl. Tutaj często wystarczy wypełnić stosowny formularz, zawierający podstawowe dane pacjenta, wyjaśnienie co do przebywanych chorób, przekazanie historii choroby, jeśli jest do niej dostęp na elektronicznym koncie pacjenta itd. Wypełnienie tych wszystkich informacji w najgorszym razie zajmuje kilka minut lub nieco dużej, jeśli ktoś nie pisze zbyt szybko na klawiaturze. Następnym krokiem jest dokonanie opłaty, której wartość jest niższa przynajmniej o połowę od kosztu wizyty u prywatnego lekarza internisty. To spora oszczędność, nie mówiąc już o tym, że pacjent nie traci czasu na dojazd do gabinetu. A później - w bardzo rozsądnym czasie - dostaje się receptę, którą można spokojnie zrealizować. Jeśli ktoś skorzysta z takiej opcji pierwszy raz, to na pewno doceni wygodę tego rozwiązania. Nie musi się martwić o kolejkę, stracony czas i to, że lekarz z jakiegoś powodu przepisze np. jakiś zamiennik zamiast leku, który się już u danego pacjenta sprawdził.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)