czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Domowe SPA dla stóp

Dodano 2017-05-23 (komentarzy 0)

Domowe SPA dla stóp

Wróć do listy artykułów

Słowo SPA to skrót od łacińskiego zwrotu „Sanus Per Aquam”, co oznacza „Zdrowie przez Wodę”. Zgodnie z filozofią ośrodków odnowy biologicznej jej wpływ na nasz organizm jest bezcenny. Powoduje odprężenie i pobudzenie, może rozgrzewać lub chłodzić, a nawet stymulować - wszystko zależy od sposobu jej zastosowania. Osiągany przez nas stan relaksu najczęściej odczuwamy jako spokój, wewnętrzną radość i wyciszenie, wrażenie harmonii i cichego szczęścia.

Po co nam SPA dla stóp?

Czego oczekujemy po wizycie w SPA? Najogólniej mówiąc chcemy osiągnąć piękny wygląd ciała i pozbyć się stresu towarzyszącego nam na co dzień. Wpływa on niekorzystnie na nasze emocje i myśli, odbija się również negatywnie na kondycji całego organizmu. Klienci SPA odwiedzają je nie tylko w celu skorzystania z zabiegów wyszczuplających, czy upiększających. Od dłuższego czasu obserwujemy tendencję polegającą na wzroście zainteresowania masażami relaksującymi i wszelkimi zabiegami pozwalającymi uciec od natłoku codziennych zdarzeń. Z wizyty w ośrodku odnowy wracamy nie tylko z pięknym ciałem, ale ze znakomitym samopoczuciem i odświeżonym umysłem.

Stopy w SPA

Stopy są niezwykle istotną częścią ciała, na której znajdują się receptory odpowiedzialne za właściwą pracę wszelkich naszych narządów wewnętrznych. Niestety większość gabinetów w bardzo szerokim pakiecie usług nie poświęca stopom należytej uwagi. Stres kumuluje się w mięśniach - stąd szeroka oferta różnorakich zabiegów skupiających się na nich w celu osiągnięcia pożądanego odprężenia - warto jednak zadbać o stopy, których masaż również pozwoli nam się zrelaksować. Są one podporą ciała, znajdują się w nich liczne zakończenia nerwowe, sieć naczyń krwionośnych i limfatycznych. Troska skupiona na stopach owocuje dobrostanem całego organizmu. Skoro w SPA nie ma zabiegów dedykowanych stopom - skupmy się na nich w domowym zaciszu.

Pielęgnacja zdrowych stóp

Podstawą relaksu dla zmęczonych stóp jest masaż. Do najpopularniejszych należą: klasyczny, gorącymi kamieniami lub tajski. Ich zadaniem jest poprawa psychicznego i fizycznego stanu pacjenta, zlikwidowanie napięcia mięśni, rozgrzanie stóp. W trakcie masowania, pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, co usprawnia krążenie krwi i dotlenienie organizmu. Rodzajem masażu jest też drenaż limfatyczny, który nie rozgrzewa, a opróżnia naczynia limfatyczne ze zbędnej chłonki, czyli oczyszcza stopę z produktów przemiany materii.

Do masaży można używać aromatycznych olejków, balsamów i innych preparatów, które ułatwiając sam proces masowania i uciskania, wywierają dobroczynny wpływ na nasz organizm przy pomocy wydzielanych aromatów wpływających na poziom odprężenia. 

Doskonałym wypoczynkiem dla stóp są także kąpiele. Mogą być rozgrzewające, rozluźniające, chłodzące lub odświeżające - w zależności od efektu, który chcemy osiągnąć. Do wody również możemy dodawać olejki eteryczne, sole odświeżające, czy napary ziół i kwiatów. 

Kolejnym sposobem, którym możemy poprawić kondycję naszego organizmu w domowym SPA są maski na stopy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie okładu nawilżającego, zapewniającego odpowiedni stopień elastyczności i napięcia skóry lub okluzyjnej maski parafinowej. Zabiegi z użyciem ziół, borowiny i alg to rewelacyjny sposób na dostarczenie naszej skórze wielu składników mineralnych i cennych witamin.

Jak widać, nie zawsze trzeba wybrać wizytę w ośrodku odnowy biologicznej, by zapewnić sobie relaks i odprężenie. Wystarczą proste zabiegi wykonane we własnej łazience, by zarówno nasze stopy, jak i całe ciało poczuły się jak nowo narodzone.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)