Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Etyczny szampon

Dodano 2018-05-23 (komentarzy 0)

Maria Nila to bardzo niezwykły punkt na kosmetycznej mapie Świata. Nie jest to bowiem zwyczajna, kolejna firma, która wytwarza kosmetyki do pielęgnacji włosów. Produkty Maria Nila są często określane "etycznymi kosmetykami" i są popularne wśród wegan, bowiem ani ich skład, ani proces produkcyjny nie mają nic a nic wspólnego ze zwierzętami lub jakimikolwiek składnikami pochodzenia zwierzęcego. Można więc powiedzieć, że są to kosmetyki na miarę dwudziestego pierwszego wieku.

 

Zwierzę też człowiek

 

Wraz z rozwojem naszej cywilizacji, wzrasta ludzka świadomość i chęć życia w zgodzie z naturą. W ten nurt wpisuje się również chęć minimalizacji zwierzęcego cierpienia wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Dlatego coraz bardziej popularne są ruchy wegańskie i wegetariańskie, które najróżniejszymi sposobami starają się "nawrócić" jak najwięcej ludzi na dietę nie tylko bezmięsną, ale w ogóle pozbawioną produktów pochodzenia zwierzęcego, a więc jajek, mleka, tłuszczu i wszystkich pochodnych tych półproduktów. Wysiłki te zdają się przynosić efekt, bowiem moda na wegańskie jedzenie zaowocowała powstaniem wielu ciekawych produktów żywnościowych, które wykonane są wyłącznie z roślin, jak grzyby po deszczu powstają również wegańskie restauracje. Całkiem nieźle idzie również ta "walka" na polu odzieżowym - większość futer oraz skór została zastąpiona syntetycznymi zamiennikami, a osoby nadal noszące ubrania wykonane ze zwierząt coraz częściej muszą się liczyć z realną możliwością społecznego ostracyzmu.

 

Kosmetyki przyjazne naturze

 

Trend odchodzenia od produktów pochodzenia zwierzęcego jakiś czas temu zawitał również do branży kosmetycznej. Zaczęło się oczywiście od tego, że coraz więcej firm odchodziło od praktyki testowania swoich produktów na zwierzętach. Na tym jednak nie poprzestano, a coraz popularniejsze stają się linie kosmetyków, do których produkcji w żaden sposób nie są wykorzystywane zwierzęta. Jedną z firm produkujących tego rodzaju kosmetyki pielęgnujące jest szwedzka Maria Nila, której kosmetyki dostępne są tutaj: https://pell.pl/firm-pol-1489506061-MARIA-NILA.html.

 

Pochodząca ze Sztokholmu firma może poszczycić się certyfikatem PETA, najsłynniejszej chyba na świecie organizacji walczącej o prawa zwierząt i ich humanitarne traktowanie. Nie jest to łatwe osiągnięcie, zwłaszcza w dziedzinie kosmetyki, gdzie liczą się nie tylko względy estetyczne, ale również zdrowotne. Maria Nila skupia się na produktach do pielęgnacji włosów, a wszystkie one są w stu procentach, stworzone z wykorzystaniem ekstraktów roślinnych i jagodowych, oleju arganowego i aloesu zwyczajnego (aby wymienić tylko kilka aromatycznych składników). Sztokholmska firma jest szczególnie znana ze swoich odżywczych produktów do kolorowanych włosów. Wszystkie produkty Maria Nila są wolne od siarczanów i parabenów, a ładne pastelowe butelki również wyglądają dość elegancko pod prysznicem. Nic zatem dziwnego, że firma szybko zaistniała na konkurencyjnym przecież rynku i wywalczyła sobie spory jego kawałek. To świetne produkty dla wszystkich tych, którym leży na sercu los naszych "młodszych braci", czyli zwierząt.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)