Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Frezy ceramiczne do paznokci

Dodano 2019-10-22 (komentarzy 0)

Frezy ceramiczne do paznokci

Wróć do listy artykułów

Producenci frezów do paznokci niemal codziennie oferują nowe rozwiązania. Wybór frezów zawsze powinien być podyktowany ich zastosowaniem. Przykładowo frezy kamienne idealnie będą nadawać się do opracowywania skórek, a frezy z węglika spiekanego do zdejmowania hybrydy, żelu, akrylu czy pracy na zgrubiałych lub grzybiczych paznokciach. Sprawdźmy, co wyróżnia frezy ceramiczne i dlaczego są one tak chętnie i często wybierane przez specjalistów.

 

Od stomatologii do podologii, czyli kilka słów o materiale

 

Do produkcji frezów ceramicznych używa się tlenku cyrkonu. Brzmi dość tajemniczo? Tlenek cyrkonu to materiał, który powszechnie stosowany jest w protetyce i stomatologii. Określa się go często mianem ceramiki najwyższej klasy. W medycynie stosowany jest od prawie 100 lat i nigdy nie został zanotowany żaden przypadek alergii na ten materiał.

 

Trzeba jednak pamiętać, że tlenek cyrkonu z jednej strony charakteryzuje się twardością, z drugiej natomiast jest bardzo podatny na kruszenie. Dlatego podczas używania frezów ceramicznych należy zwrócić szczególną uwagę na to, by nie spadły one nawet z niewielkiej wysokości. W takich przypadkach frezy ceramiczne mogą się po prostu ukruszyć.

 

Konstrukcja, która daje możliwości

 

Funkcję powierzchni roboczej zwanej też powierzchnią tnącą w przypadku frezów ceramicznych pełni specjalny system ostrzy. Przez specjalistów jest on używany dwojako, co umożliwia pełne wykorzystanie frezów ceramicznych.

 

Gdy kręcimy frezem w prawą stronę, ostrza tną płytkę paznokciową, co sprzyja efektywnej i jednocześnie bezpiecznej pracy. Gdy natomiast kręcimy frezem w lewą stronę, ostrze niejako ślizgają się po paznokciu, ładnie zamykając płytkę. W tym przypadku nie ma potrzeby dodatkowego polerowania płytki paznokciowej.

 

Bardzo istotną cechą frezów ceramicznych jest brak drgań podczas pracy. W znaczącym stopniu wpływa to na jakość i czas pracy. Zaś komfort jest odczuwany zarówno przez osobę pracują, jak i jego pacjenta.

 

Zastosowanie frezów ceramicznych

 

Ceramiczne frezy do paznokci pełnią podobną funkcję jak frezy z węglika spiekanego. Najczęściej jednak wybiera są je do ściągania hybrydy. Mogą być także stosowane do opracowywania: zgrubiałej płytki paznokciowej, przerośniętych paznokci lub opracowywania paznokci z problemem zakażeń grzybiczych.

 

Materiał został przygotowany przez Kerpro
 

Sprawdź wysokiej jakości frezy ceramiczne - dystrybutor Kerpro

 

Sklep Kerpro oferuje swoim klientom sprzęt niezbędny do pełnego wyposażenia gabinetu, a także szeroki wybór narzędzi, kosmetyków, preparatów i akcesoriów służących do codziennej pracy w gabinetach podologicznych, pedicure i manicure.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)