Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Gabinety podologiczne > Gabinet Podologiczny Dorota Marcinkowska
Gabinet Podologiczny Dorota Marcinkowska
Przychodnia Luxarmed ul. Mickiewicza 23 42-600 Tarnowskie Góry
692001262 wasilukdorota@gmail.com

Gabinet Podologiczny Dorota Marcinkowska

dodaj do schowkadodaj do schowka
  • Poleć firmę:
    Twój email będzie wyglądać następująco:

    Cześć,

    Firma [nazwa] jest bardzo dobra firma, polecam jej usługi. Opis i informacje o firmie znajdziesz pod adresem [link].

    Pozdrawiam [login]

  • Napisz do gabinetu:

  • Zgłoś błąd:
Gabinet podologiczny

Specjalizacja:

Gabinety podologiczne

Adres i dane kontaktowe:

42-600 Tarnowskie Góry, Przychodnia Luxarmed ul. Mickiewicza 23,
Śląskie

pokaż numer telefonu

Strona internetowa:

http://www.podologmarcinkowska.pl

Godziny otwarcia:

8-18

Ocena:

0/5 [zobacz opinie]

Informacje o gabinecie

PODOLOGIA W TARNOWSKICH GÓRACH Podologia to dyscyplina z pogranicza medycyny oraz kosmetologii. Ten płynny podział i zacieranie się obu dziedzin, związany jest z zakresem działań, jakie wykonuje się w związku z dbałością o zdrowie i wygląd stóp. W obszar ten wchodzi diagnozowanie oraz leczenie dotkniętych schorzeniami oraz deformacjami obszarów skóry, kości czy nawet stawów dolnych partii ciała. Inną stroną podologii jest pielęgnacja i dbałość o atrakcyjny wygląd stóp, które nie są dotknięte patologiami skórnymi i paznokciowymi, a jedynie niedostatkami natury estetycznej. W związku z tym, podolog to osoba, która wykonuje zabiegi mające na celu zarówno poprawę wyglądu jak i zdrowia Twoich stóp. Jeżeli interesuje Cię podologia w Tarnowskich Górach, zapraszam do zapoznania się z oferowanymi przeze mnie zabiegami podologicznymi.

Do najczęstszych przyczyn wizyt w moim gabinecie podologicznym w Tarnowskich Górach, należą pękające stopy. Są to niezwykle uporczywe i bolesne zmiany, które skutecznie wpływają na zmniejszenie komfortu życia. Stopy cukrzycowe, to również nierzadki powód wizyt moich klientów w gabinecie podologicznym w Tarnowskich Górach. Zespół stopy cukrzycowej charakteryzuje się zmniejszeniem wrażliwości stóp, owrzodzeniami oraz licznymi ranami, które goją się zdecydowanie dłużej niż w przypadku zdrowej stopy. Wśród moich pacjentów są także osoby zmagające się z zakażeniami bakteryjnymi oraz grzybiczymi skóry stóp. Wymieniając inne przyczyny wizyt, należy wspomnieć również o modzelach, odciskach, zrogowaceniach czy otarciach stóp. Bardzo częstą i bolesną zmianą, z którą spotykam się jako podolog z Tarnowskich Gór, jest również problem wrastających oraz wkręcających się paznokci.

Jeżeli zmagasz się z którymś z powyższych schorzeń i zmian lub zwyczajnie pragniesz zadbać o atrakcyjny wygląd Twoich stóp, jako podolog z Tarnowskich Gór, zapraszam do wizyty w gabinecie podologicznym lub wizyty domowej w Twojej miejscowości. Zarówno Tarnowskie Góry jak i obszar zlokalizowany w ich najbliższym otoczeniu, to miejsca w których realizuję usługi podologiczne. Kliknij wizyty domowe i sprawdź, do jakich miejscowości dojeżdżam.

Dla pacjentów w Tarnowskich Górach wykonujemy poniższe zabiegi:

Usuwanie nagniotków, modzeli, zrogowaceń – jest to zabieg bezbolesny, polegający na usuwaniu skalpelem. Dane miejsca są odciążane specjalną wkładką a po zabiegu pacjent ma komfort w chodzeniu i stopa przestaje boleć.

Usuwanie brodawki/kurzajki – na stopie występuje zazwyczaj brodawka HPV1. Zabieg polega na łyżeczkowaniu i aplikacji odpowiedniego preparatu.

Podstawowy Zabieg Podologiczny – podczas tego zabiegu pacjentowi usuwane są wszystkie nagniotki/modzele, odciski z korzeniami, a także pękające pięty. Podolog podczas podstawowego zabiegu podologicznego obcina paznokcie i czyści wały paznokcia. Po zakończonym zabiegu podologicznym nakładane są specjalne maści lub pianki w zależności od potrzeby stopy.

Leczenie wrastających paznokci – polega na:

– założeniu klamry drutowej (klamra ora), która koryguje w nieinwazyjny sposób wrastającego paznokcia. Zakładanie klamry jest zabiegiem bezbolesnym.

– w przypadku wystąpienia stanu zapalnego, bakteryjnego w paznokciu należy usunąć element wrastającego paznokcia i zaaplikować specjalistyczne maści i tamponować paznokieć. Pacjent dostaje do domu odpowiedni preparat, który aplikuje do zaleczenia stanu zapalnego/bakteryjnego.

Zabieg na pękające pięty – polega na usunięciu nadmiaru naskórka, oczyszczane są szczeliny, a w razie głębokich pęknięć aplikowane są specjalne preparaty przeciwbólowe, poprawiające krążenie.

Paznokcie zmienione chorobowo – w czasie zabiegu paznokieć jest oczyszczony i przygotowany do dalszego leczenia odpowiednimi preparatami.

Profilaktyka stopy cukrzycowej – polega na sfrezowaniu i odpowiednim obcięciu paznokci, jak również zadbanie o całą powierzchnię stopy. W zabiegu tym są używane specjalne narzędzia i preparaty przeznaczone dla diabetyków, aby ich zapewnić im bezpieczeństwo.

 

Opinie na temat firmy:

 
dodaj opinię

Nie dodano jeszcze opinii do firmy

Wykonywane zabiegi:

  Schowek (0)