Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Jak dbać o włosy, aby były gęste i zdrowe?

Dodano 2019-10-30 (komentarzy 0)

Jak dbać o włosy, aby były gęste i zdrowe?

Wróć do listy artykułów

Osłabione, wypadające włosy to problem wielu z nas, niezależnie od wieku i płci. Przyczyn może być wiele - stres, problemy hormonalne, zanieczyszczenie środowiska, niezdrowa dieta, częste zabiegi fryzjerskie czy niewłaściwie dobrane kosmetyki. Znalezienie destrukcyjnej dla naszych włosów przyczyny to oczywiście podstawa, nie mniej jednak, najczęściej potrzebujemy sposobów, które szybko poprawią stan i wygląd naszej fryzury, podczas gdy my zaczniemy długofalowy proces przywracania prawidłowej kondycji skórze głowy. Zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą Ci zadbać o włosy, ale i niemal natychmiastowo sprawić, że będą wyglądać na gęstsze, niż w rzeczywistości są. 

 

Po pierwsze, poprawa wyglądu

 

Zacznijmy od tego, jak sprawić, aby włosy szybko odzyskały wizualnie atrakcyjny wygląd. Nie mamy przecież czasu czekać kilka miesięcy na efekty zdrowej diety, czy innych kuracji wzmacniających, podczas gdy nasza fryzura będzie przerzedzona. Zagęszczanie włosów można bowiem osiągnąć natychmiastowo i zupełnie nieinwazyjnie - wystarczy użyć mikrowłókien keratynowych w spray'u. Innowacyjny produkt zwiększa objętość poprzez osadzanie się na powierzchni naszych włosów nanowłókien, optycznie zagęszczających fryzurę. Najważniejsze jest, aby dobrać odpowiedni kolor preparatu i właściwie go zaaplikować, potem pozostaje nam już tylko cieszyć się z super efektu, który będzie utrzymywał się przez cały dzień, nawet mimo deszczu, śniegu, czy wiatru. Włókna powinny być z dobrej jakości keratyny, mającej powinowactwo do naturalnych włosów oraz być przetestowane dermatologicznie, ograniczając tym samym ryzyko podrażnień lub alergii.

 

Po drugie, poprawa stanu i jakości

 

Kiedy już nie musimy martwić się, że nasza fryzura jest przerzedzona i brak jej objętości, możemy zająć się jej faktycznym stanem i zadbać o włosy także od środka. Zacznijmy od wyboru odpowiednich kosmetyków. Po poradę lepiej sięgnąć do dermatologa czy kosmetologa, niż fryzjera, używającego profesjonalnych produktów, mających w moment wygładzić, czy podnieść nasze włosy. Sięgnijmy po naturalne szampony i odżywki, wyrzućmy preparaty do stylizacji, a nasza fryzura z całą pewnością się odwdzięczy. Właściwe mycie i szczotkowanie także ma ogromne znaczenie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji, zacznij czytać specjalistyczne blogi i poradniki jak dbać o włosy.

 

Pamiętaj o zdrowej diecie, bogatej w cynk, krzem, żelazo i nienasycone kwasy tłuszczowe. Unikaj dużych ilości kawy, cukru, alkoholu, białego pieczywa i tłuszczów trans, które powstają między innymi w wyniku smażenia mięsa. No i oczywiście pij wodę - nic dziwnego, że potrzebujesz jej do prawidłowego funkcjonowania organizmu i nawilżania skóry oraz włosów, skoro składasz się z niej w aż 80%!

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)