czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Jak pozbyć się odcisków na stopach?

Dodano 2017-06-14 (komentarzy 0)

Jak pozbyć się odcisków na stopach?

Wróć do listy artykułów
Odciski niewątpliwie są niezwykle dokuczliwą dolegliwością. Pojawiające się na stopach pęcherzyki zwykle skutecznie uniemożliwiają poruszanie się, ze względu na ból, jaki wywołuje każdy krok.
 
Czym są odciski?
 
Jak się okazuje, odciski to struktury powstające ze zrogowaciałych komórek naskórka. Powodują one ból z racji tego, że twardy zrogowaciały naskórek jest nieustannie wciskany w głąb skóry. Odciski pojawiać mogą się w różnych miejscach, najczęściej jednak jest to przednia część stopy. Często umiejscawiają się między palcami lub też na palcach od strony brzusznej lub grzbietowej.
 
Dlaczego powstają odciski?
 
Przeważnie dolegliwość ta jest efektem nieustannego nacisku na jeden konkretny punkt na stopie. Może się do tego przyczyniać zbyt ciasne lub po prostu niedopasowane obuwie. Czynnikiem zwiększonego ryzyka powstawania odcisków jest niewątpliwie również wysoka temperatura powietrza, gdyż noga mocno się wtedy poci, a pot przyspiesza rogowacenie naskórka.
 
Czy odciski trzeba usuwać?
 
Niewielkie odciski na stopach czasem znikają samoistnie. Jednakże, lepiej na to nie czekać, gdyż nieleczone mogą powodować coraz większy ból, przez coraz głębsze wchodzenie wewnątrz skóry twardych, zrogowaciałych komórek. Co więcej, w niektórych przypadkach może również dojść do rozwinięcia stanu zapalnego.
 
Gdzie szukać pomocy?
 
Usuwaniem odcisków zajmuje się podolog. Warto zauważyć, że zadaniem podologa jest jednak nie tylko usunięcie odcisków, ale również odkrycie ich przyczyny. Jeśli bowiem przyczyna dolegliwości nie zostanie zlikwidowana odciski będą powstawały nieustannie.
 
Dlatego też podolog zapewne zaleci lepsze dopasowanie obuwia, może także polecić pacjentowi noszenie przez pewien czas odpowiednich wkładek do butów, które dostać można w sklepie ortopedycznym.
 
Szybka interwencja
 
Okazuje się, że czas interwencji w przypadku odcisków jest bardzo ważny. Jeśli zwleka się z wizytą u specjalisty, terapia może znacząco się wydłużyć.
 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)