czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Jak ubrać dziecko w upalny dzień?

Dodano 2018-05-28 (komentarzy 0)

Jak ubrać dziecko w upalny dzień?

Wróć do listy artykułów

Dzieci w wieku niemowlęcym potrzebują specjalnej opieki, ponieważ ich malutkie ciałko oraz bardzo delikatna skóra potrzebuje specjalnej troski oraz uwagi. Skóra niemowlaka charakteryzuje się dużą delikatnością oraz miękkością, która ze wszystkich stron jest narażona na liczne obtarcia oraz inne uszkodzenia. Tyczy się to w szczególności letnich dni, podczas których promienie słoneczne oraz wysoka temperatura może być dla skóry niemowlaków w szczególności niebezpieczna. Jednak, gdy nie mamy możliwości pozostania z maluchem w domu, jak uszykować oraz ubrać dziecko na słoneczny, upalny dzień? Wszystkie porady odnośnie właściwego ubioru dziecka w wieku niemowlęcym znajdziecie już w poniższym artykule.

 

Ochrona głowy

 

Główki niemowlaków to z pewnością część ciała, o której należy wspomnieć na samym początku. Przez niewykształcony jeszcze system odpornościowy maluchy szybko łapią infekcje oraz często są narażone na przeziębienia. Delikatna czapeczka wykonana z miękkiego oraz cienkiego materiału to rzecz niezbędna podczas letnich spacerów z dzieckiem. Okrycie głowy powinno zakrywać uszy dziecka, aby w momencie intensywniejszych powiewów wiatru, dziecko nie nabawiło się niepotrzebnych chorób związanych z układem oddechowym. Cieńszy materiał, specjalnie przystosowany dla skóry niemowlaków nie pozwoli na obtarcia, a przepuszczalny materiał będzie świetnie regulował ilość powietrza pod czapeczką malucha.

 

Jasne, cienkie ubranie

 

Ciemne kolory, które w lato zakładamy na siebie szybko się nagrzewają, które później nieprzyjemnie przyklejają się do naszego ciała. Przy wyborze letnich body dla niemowlaków należy pamiętać o właściwym ich kolorze. Im jaśniejsze odcienie materiału tym pewność, że będą one najlepszym wyborem dla maluchów w upalne dni. Poza tym należy dobrać odpowiednią grubość oraz jakość materiału tak, aby stanowił on barierę ochronną przed letnim słońcem. Dla najmłodszych polecamy strój wykonany ze 100% bawełny. Ten naturalny materiał zapewni, że skóra malca będzie mogła swobodnie oddychać a jego delikatna powierzchnia nie pozwoli na uszkodzenie skóry dziecka.

 

Ochrona stóp

 

Skóra na stopach, zwłaszcza u niemowlaków jest szczególnie cienka, co powoduje, że jest ona dobrym kandydatem na liczne obtarcia. Aby tego uniknąć, w sezonie letnim zdecydowanie zalecamy ubiór malucha w bawełniane skarpetki. Małe stópki ubrane w bawełniany materiał skarpetek będzie przyjemnie opływał skórę, która nieustannie będzie mieć stały dostęp tlenu. Poza tym bawełna jest materiałem antyalergicznym, która sprawdzi się nawet dla najbardziej wymagającej skóry niemowlaków.

 

skarpetki

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)