Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Kompleksowa opieka nad stopami - leczenie i kosmetyka

Dodano 2019-09-06 (komentarzy 0)

Kompleksowa opieka nad stopami - leczenie i kosmetyka

Wróć do listy artykułów

Wady wrodzone i nabyte, urazy, choroby i problemy natury kosmetycznej - z takimi dolegliwościami do specjalistów - ortopedów i chirurgów oraz fizjoterapeutów i podologów zgłasza się coraz więcej pacjentów. Wdrożenie terapii musi opierać się na podejściu indywidualnym i zarazem kompleksowym do problemów, które niejednokrotnie wymagają konsultacji kilku specjalistów. 

 

Nie tylko kosmetyka - podologia na problemy ze stopami

 

Usługi z zakresu podologii stają się coraz popularniejsze, co jest efektem występowania wielu schorzeń i urazów stóp różnego pochodzenia. Niektóre dolegliwości są natury kosmetycznej, inne wymagają konsultacji i interwencji lekarzy - ortopedów i chirurgów. Standardowo podolog zajmuje się m.in.: profilaktyką chorób stóp i paznokci, diagnozą oraz leczeniem tego rodzaju schorzeń.

 

Specjalistyczne zabiegi podologiczne zalecane są osobom, które zmagają się m.in. z następującymi dolegliwościami: modzele i odciski, stopa cukrzycowa, przerośnięte oraz wrastające paznokcie, zrogowaciały i nadmiernie narastający naskórek, pękanie skóry na piętach.

 

Niektóre problemy powinny być konsultowane z innymi specjalistami - np. z chirurgiem stopy, fizjoterapeutą lub rehabilitantem stopy i stawu skokowego.

 

Profesjonalne gabinety podologiczne wykonują szeroki zakres usług związanych ze zdrowiem i kondycją stóp oraz paznokci. Najpopularniejsze zabiegi to m.in.: pedicure leczniczy, usuwanie modzeli, brodawek wirusowych, resekcja egzostozy podpaznokciowej (czyli tkanki kostnej unoszącej płytkę paznokciową), leczenie nagniotków, odcisków, pękających pięt, paznokci grzybiczych oraz wrastających paznokci (w tym zastosowanie klamer czy plastyka wałów okołopaznokciowych).

 

Urazy stopy pod okiem specjalisty

 

Wiele chorób oraz urazów stóp wymaga interwencji lekarzy ortopedów i chirurgów. W ostatnich latach w całej Europie powstała nawet nowa gałąź ortopedii - chirurgia stopy. Często konieczne jest również przeprowadzenie wielokierunkowych konsultacji, dlatego na uwagę pacjentów zasługują te ośrodki, które gwarantują przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki, wdrożenie leczenia i opiekę rehabilitacyjną.

 

Zakres oferowanych usług medycznych powinien być jedną z podstawowych wskazówek dla pacjenta zainteresowanego zastosowaniem szybkiej, skutecznej i trwałej w efektach terapii. 

 

Liczy się również doświadczenie personelu, procedury, które są proponowane - z włączeniem najnowszych, a nawet innowacyjnych technik oraz sprzęt, na którym w danym ośrodku się pracuje.

 

Te wszystkie wytyczne pomogą przy wyborze optymalnej terapii. Poradnia Chorób Stopy  to jeden z czołowych europejskich ośrodków cieszących się największym uznaniem pacjentów. Od momentu powstania w 2008 r., placówka intensywnie się rozwija - proponując swoje usługi początkowo w Warszawie, a obecnie w kolejnych miastach Polski (Gdańsk, Łódź, Katowice). 

 

Zespół poradni tworzą doświadczeni pasjonaci - specjaliści chorób stopy i stawu skokowego: chirurdzy stopy, fizjoterapeuci, podolodzy i ortopedzi  dziecięcy. Lekarze Poradni Chorób Stopy są członkami Europejskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego (EFAS) i Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego (PFAS).

 

Dzięki temu zakres usług Poradni Chorób Stopy jest wyjątkowo szeroki i zapewnia pełną opiekę nad pacjentem, na wszystkich etapach indywidualnie dobranych terapii.

 

W Poradni Chorób Stopy wyleczysz m.in.: paluch koślawy (haluks, hallux), paluch sztywny (hallux rigidus, hallux limitus), ból pięt, koślawość V kości śródstopia (Bunionette), chorobę Haglunda, zwyrodnienie stawu skokowego, chorobę trzeszczek palucha, metatarsalgię, neuralgię nerwu piszczelowego, neuralgie w obrębie stopy, niestabilność stawu skokowego, palce młoteczkowate, ostrogę piętową, skręcenie stopy, skręcenie stawu skokowego, zapalenie i zwichnięcie ścięgna Achillesa, stopę płasko-koślawą.

 

W zakresie usług wchodzą również zabiegi związane z urazami sportowymi i leczenie chorób wieku dziecięcego - to m.in.: uporczywe chodzenie na palcach, stopa końsko-szpotawa wrodzona, stopa płasko-koślawa, przodostopie przywiedzione wrodzone, palec V zachodzący, martwice jałowe, dodatkowa kość łódkowata, choroba Haglunda-Severa, choroba Freiberga.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)