czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Liposukcja - korzyści i ryzyko

Dodano 2020-11-20 (komentarzy 0)

Liposukcja - korzyści i ryzyko

Wróć do listy artykułów

Liposukcja od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na świecie. Ta bezpieczna procedura służy do usuwania uporczywych złogów tłuszczu, które nie są usuwane przez ćwiczenia i dietę. Nowoczesna medycyna estetyczna Katowice i techniki chirurgiczne pozwalają na wykonanie niewielkich nacięć, szybki czas rekonwalescencji i znaczące rezultaty estetyczne.

Słowo wstępu

Tłuszcz jest niezbędny do życia, a nasze ciała są zaprojektowane do jego przechowywania. Jednak w dobie szeroko dostępnej, wygodnej i wysokokalorycznej żywności, wiele osób gromadzi więcej tkanki tłuszczowej, niż potrzebuje. Tłuszcz może gromadzić się na pośladkach, udach, brzuchu, plecach, a nawet na policzkach. Liposukcja Katowice to bezpieczny zabieg kosmetyczny modelujący sylwetkę, który usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i modeluje sylwetkę w wybranych miejscach. Pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru mózgu, cukrzycy i innych schorzeń związanych z nadwagą, a także bardzo często zwiększa pewność siebie pacjenta. W tym artykule omówiono cele liposukcji, oraz niektóre zalety i wady z nią związane.

Cel liposukcji

Celem liposukcji jest usunięcie uporczywych złogów tłuszczu, najczęściej na brzuchu, biodrach, plecach i udach. Procedura jest potencjalnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zmienić kontury ciała, aby zwiększyć jego ogólną atrakcyjność. Jest często wykonywany razem z innymi zabiegami, takimi jak powiększanie piersi lub liposukcja brzucha katowice. Liposukcja może być również stosowana do redukcji piersi u kobiet z dużym, ciężkim biustem.

Plusy i minusy procedury

Liposukcja katowice to od dziesięcioleci jeden z najpopularniejszych zabiegów modelowania sylwetki. Jednak posiada on kilka wad. Podobnie jak w przypadku wszystkich operacji kosmetycznych, jednym z głównych negatywnych czynników jest koszt. Należy pamiętać, że opłata za zabieg różni się znacznie w zależności od różnych czynników zależnych od pacjenta, takich jak na przykład wielkość leczonego obszaru, koszt znieczulenia i placówka chirurgiczna, w której jest on wykonywany. Jedną z wad liposukcji jest to, że na wyniki chirurgiczne może mieć negatywny wpływ przyrost masy ciała, ciąża, niewłaściwa dieta i proces starzenia. Chociaż liposukcja może być pomocna, nie ma na celu poprawy wyglądu cellulitu. Kandydaci mogą potrzebować schudnięcia przed wykonaniem zabiegu. Według badań, ponad 90 procent pacjentów deklaruje zadowolenie z efektów, jakie daje im medycyna estetyczna katowice, w tym także zabieg liposukcji. Niektóre godne uwagi zalety tej procedury to między innymi zwiększenie pewności siebie pacjenta, minimalne nacięcia, które pozostawiają tylko małe blizny, czy poprawienie ogólnego wyglądu. Szczególni liposukcja brzucha Katowice sprawia, że leczony obszar wydaje się szczuplejszy, a ubranie lepiej leży.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)