Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Liposukcja - wskazania oraz przebieg zabiegu

Dodano 2018-01-19 (komentarzy 0)

Liposukcja - wskazania oraz przebieg zabiegu

Wróć do listy artykułów
Liposukcja brzucha jest to zabieg chirurgiczny, podczas którego zostaje usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i talii. Należy jednak pamiętać, że sam zabieg nie powinien zastępować dbania o sylwetkę poprzez aktywność fizyczną, a także poprzez odpowiednią, zdrową dietę. Po odessaniu tłuszczu z brzucha pacjent powinien w sposób szczególny zwracać uwagę na swój styl życia, gdyż szybkie przybieranie na wadze po przeprowadzonej liposukcji może skutkować gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w innych partiach ciała ciała, co zaburzy jego proporcje i zniweczy efekty zbiegu.

Usuwanie tłuszczu z brzucha - wskazania

Usunięcie tłuszczu z brzucha zaleca się przede wszystkim osobom szczupłym lub charakteryzującym się stosunkowo niedużą nadwagą. Często osoby takie próbują pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej stosując dietę oraz odpowiednie ćwiczenia, jednak między innymi predyspozycje genetyczne uniemożliwiają im osiągniecie pożądanego efektu. U pacjentów otyłych odsysanie tłuszcu niejednokrotnie wymaga przeprowadzenia dodatkowej operacji, podczas której należy usunąć nadmiar obwisłej skóry pozostałej po liposukcji brzucha.

Przebieg zabiegu odsysania tłuszczu

Liposukcja brzucha odbywa się w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub zewnątrzopowym (dwa ostatnie rodzaje znieczulenia stosuje się podczas bardziej nowoczesnych i mniej inwazyjnych technik odsysania tłuszczu). Lekarz wykonuje kilka niewielkich nacięć w skórze pacjenta, przez które do warstwy tkanki tłuszczowej wprowadzona zostaje kaniula. Następnie podpina się ją do aparatu ciśnieniowego, który odsysa tłuszcz. W trakcie zabiegu chirurg przesuwa kaniulę pod skórą, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie zabiegu przy możliwie jak najmniejszej liczbie nacięć. Najpopularniejszą techniką odsysania tłuszczu jest metoda "Tumescent", podczas której pod skórę pacjenta zostaje wstrzyknięty roztwór z soli fizjologicznej, środka znieczulającego oraz adrenaliny obkurczającej naczynia krwionośne. Dzięki tej mieszaninie tłuszcz ulega rozcieńczeniu i łatwiej go odessać. Podczas jednego zabiegu można pozbyć się do 4 litrów tłuszczu; usunięcie większej ilości wymaga powtórzenia operacji w późniejszym czasie.

Postępowanie po przeprowadzeniu liposukcji brzucha

Po przeprowadzonym zabiegu odsysania tłuszczu pacjent nakłada specjalną odzież uciskową. Ma ona za zadanie zmniejszyć powstałe wskutek operacji obrzęki oraz przyspieszyć procesu gojenia się ran. Ubranie uciskowe należy nosić do około 4 tygodni po usunięciu tłuszczu z brzucha, natomiast później przez kilka miesięcy zaleca się używanie uciskowej bielizny. Więcej o liposukcji brzucha dowiesz się na stronie http://www.lipoline.pl/liposukcja/oferta-liposikcji/dlakobiety.html
 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)