Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Masz problemy z trawieniem, żołądkiem i jelitami? Wybierz się na badanie IGG i uzyskaj diagnozę swojego stanu zdrowia

Dodano 2018-11-26 (komentarzy 0)

Masz problemy z trawieniem, żołądkiem i jelitami? Wybierz się na badanie IGG i uzyskaj diagnozę swojego stanu zdrowia

Wróć do listy artykułów

Współcześnie coraz więcej osób żyje w pośpiechu i nie ma czasu na samodzielne gotowanie. Zamawiamy gotowe posiłki lub kupujemy pół przetworzone produkty w hipermarketach. Zaspokajamy swój głód niezdrowymi przekąskami typu słodycze lub pijemy nieodpowiednie napoje. Taki tryb życia często może powodować nieprawidłowości w działaniu naszego układu pokarmowego.

Zbyt częste przyjmowanie antybiotyków oraz samodzielnie leczenie się dodatkowo osłabia nasz organizm i zabija potrzebne nam do życia bakterie. Jeżeli zauważymy u siebie problemy z trawieniem lub wypróżnianiem powinniśmy wykonać badanie IGG.

Badanie IGG - charakterystyka

Badanie IGG pozwala sprawdzić ilość oraz stan przeciwciał IGG i IGA obecnych w naszym organizmie. To skuteczna metoda, która wykrywa, czy przypadkiem nasz organizm nie został zaatakowany przez pasożyty.

Wiele osób odczuwa bóle żołądka, ma problemy z wypróżnianiem oraz jelitami i nie wie, co jest ich powodem. Do zakażenia pasożytami najczęściej dochodzi poprzez kontakt z zwierzętami. Nawet zadbane domowe zwierzątka mogą przenieść ,,nieodpowiednie” bakterie do organizmu ludzkiego, które wielokrotnie mogą być dla nas bardzo niekorzystne. Pojawienie się pasożytów odzwierzęcych w ludzkim organizmie jest groźne szczególnie dla kobiet w ciąży. Pasożyt atakuje bowiem nie tylko organizm matki, ale również może przenieść się na płód. Drugą grupą osób, które mocno są narażone na zakażenie pasożytnicze są osoby o mocno obniżonej odporności organizmu. Tutaj kwalifikują się głównie pacjenci cierpiący na różnego rodzaju choroby leczone przez długi czas antybiotykami. Antybiotyki bardzo mocno wyjaławiają całą florę bakteryjną jelit, przez co organizm nie umie sobie poradzić nawet z najmniejszym i na pozór nie groźnym pasożytem.

Przeciwciała IGG i IGM

Podczas badania IGG wykazuje się obecność przeciwciał IGG i IGA, które chronią organizm zdrowy przed różnego rodzaju zakażeniami. Osoby zdrowe potrafią samodzielnie pozbyć się pasożyta, który dostał się do organizmu za pomocą wytwarzania przeciwciał IGM.

Osoby cierpiące na ciężkie choroby i mające osłabione organizmy nie produkują wystarczającej ilości IGM przez co nie mogą uratować się przed zakażeniami. Nie mogą w żaden sposób zneutralizować i zahamować powstającego zapalania. Badanie IGG pozwala sprawdzić, czy dana osoba jest zakażona i  czy jej organizm broni się przed pasożytem.

Diagnoza na podstawie badania IGG

Badanie IGG przeprowadza się pobierając krew i badając ją pod względem obecności ilości białek w surowicy. Wynik badania pozwala zdiagnozować przy pacjent jest zakażony, a także w jakiej fazie zapalenia jest jego organizm. Wynikiem jest ilość stężenia immunoglobulin typu IGG, które powinno mieścić się pomiędzy 9,0 - 15,0 g/l. Zbyt wysoki poziom IGG może świadczyć o obecnym rozpoczynającym się lub przewlekłym stanie zapalnym, wirusowym zapaleniu wątroby, kolagenozie, AIDS, a nawet białaczce. W przypadku małej ilości immunoglobulin IGG lekarz może stwierdzić zespół nerczycowy, utratę białka z jelita, a nawet nowotwór znajdujący się w obrębie układu chłonnego. Nieprawidłowe stężenie mogą również mieć pacjenci mający usuniętą śledzionę lub będąc w trakcie chemioterapii.

Jeśli widzisz u siebie pewne nieprawidłowości i obawiasz się, że Twój organizm pracuje nieprawidłowo. Zgłoś się do instytut mikroekologii i zakup badanie IGG, które pozwoli Ci zdiagnozować stan Twojego organizmu.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)