Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Nasiona kolekcjonerskie Afghan Kush - gdzie i jak kupować?

Dodano 2021-12-28 (komentarzy 0)

Nasiona kolekcjonerskie Afghan Kush - gdzie i jak kupować?

Wróć do listy artykułów

Afghan Kush to odmiana będąca dla wielu kolekcjonerów jedną z najważniejszych. Nasionka Afghan Kush posiadają w swojej kolekcji także odbiorcy z terenu Polski, gdyż odmiana ta cieszy się popularnością również w naszym kraju. Afghan Kush to wybór osób, które pragną urozmaicić swoją kolekcję o nasionka klasycznych odmian, poddane wieloletnim obserwacjom i krzyżówkom genetycznym. Poniżej przybliżamy charakterystykę nasion Afghan Kush - podpowiadamy gdzie warto się w nie zaopatrywać oraz jaką mogą mieć wartość w Twojej kolekcji. 

 

Afghan Kush - gratka dla prawdziwych kolekcjonerów 

 

Odmiana Afghan Kush cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród naszych rodzimych kolekcjonerów, jak i wśród odbiorców z zagranicy. Jest to odmiana, której historia sięga głęboko w mrok dziejów, kiedy człowiek dopiero uczył się hodowli i wykorzystania nasion i kwiatostanów marihuany. Obecnie sprzedawane nasionka Afghan Kush to odmiana w pewnym stopniu udoskonalona, wzmocniona poprzez odpowiednią selekcję roślin odznaczających się wysoką wytrzymałością na szkodliwe czynniki. W rezultacie, nasionka Afghan Kush są solidne, wytrzymałe i żywotne.

 

Afghan Kush pochodzi z pasma górskiego Hindu Kush. Często, te dwie nazwy stosowane są zamiennie, lecz za każdym razem chodzi o ten sam typ nasionka. Nasionka mają standardowe rozmiary, lekko okrągły lub podłużny kształt, a ich barwa łączy odcienie brązu oraz szarego. 

 

Orientalny akcent w Twojej kolekcji 

 

Nasiona Afghan Kush są wyjątkowe. Potwierdzą to wszyscy ich kolekcjonerzy, którzy zdecydowali się włączyć je do swojej kolekcji. Wynika to w dużym stopniu z regionu, w którym zostały wyhodowane. Hindu Kush to pasmo górskie ulokowane na terenie Afganistanu oraz zachodniego Pakistanu, w kierunku północnym od Indii. Szata roślinna występująca na tym terenie jest bardzo zróżnicowana. 

 

Wiele roślin rozwijających się na obszarze Hindu Kush to odmiany specyficzne dla tego regionu, niewystępujące nigdzie indziej. W terminologii specjalistycznej nazywa się je odmianami endemicznymi - czyli powstałymi w specyficznych dla danego terenu warunkach, które doprowadziły do określonych zmian w genomie roślin. W rezultacie, odmiany wywodzące się właśnie z terenu Hindu Kush są uważane za wysoce ekskluzywne oraz pożądane.

 

Popularność nasion Afghan Kush zaczęła wzrastać w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Wówczas rozwijał się nurt kontrkultury, który promował między innymi naturalny styl życia, bliskość z naturą oraz odkrywanie terenów orientalnych i ich specyficznego, naturalnego bogactwa. Liczne rzesze młodych ludzi rozpoczęło wówczas organizować wyprawy na teren między innymi południowej i środkowej Azji, poszukując w obszernych masywach górskich źródeł inspiracji duchowej. 

 

Wśród roślin uznanych za istotne dla tego regionu oraz jego historii, znalazły się właśnie konopie w odmianie Afghan Kush. Jej nasionka zostały wówczas po raz pierwszy sprowadzone do Świata Zachodniego, gdzie szybko stały się popularne wśród różnych grup kolekcjonerów. 

 

Wysokiej klasy kolekcjonerskie nasiona marihuany odmiany Afghan Kush znajdziesz w ofercie taniesianie.pl - profesjonalnego dostawcy nasion marihuany. Z oferty TanieSianie korzystają odbiorcy z terenu całego kraju, którzy pragną poszerzyć swoje kolekcje o dodatkowe, unikatowe eksponaty.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)