czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Nici liftingujące – czym są i jak działają?

Dodano 2019-05-07 (komentarzy 0)

Nici liftingujące – czym są i jak działają?

Wróć do listy artykułów

Nici liftingujące na pewno kojarzą nam się z liftingiem – zabiegiem chyba najbardziej znanym ze współczesnej medycyny estetycznej. Wszystkie efekty liftingu widać bardzo dobrze. Podobnie jest w przypadku nici, dzięki którym twarz staje się odmłodzona, a skóra ujędrniona. Pojawia się również efekt sprężystości, za którym przepadają pacjentki gabinetów medycyny estetycznej. Gdzie możesz skorzystać z zabiegu z użyciem nici? Sprawdź na www.afrodytasalon.pl! Nici liftingujące pojawiły się niedawno, podobnie jak nici rewitalizujące. Jako narzędzia sprawdzają się jednak bardzo precyzyjnie, zwłaszcza przy operacjach chirurgicznych. Nie są trwałe, wchłaniają się bowiem po około 24 miesiącach. Wpływają pozytywnie na wygląd samego pacjenta. Jaki mają wpływ na skórę? Bardzo dobry – stymulują bowiem mechanizm regeneracji i wzmacniają strukturę, co jest szczególnie ważne w zabiegach związanych z opóźnianiem widocznego starzenia się.

Nici liftingujące – alternatywa dla liftingu tradycyjnego

Stosuje się je między innymi w obrębie twarzy. Poprawiają linię brwi, czoła, a także żuchwy czy policzków. Można je z powodzeniem stosować na ciele. Pozwalają na podniesienie skóry na szyi, dekolcie czy brzuchu. Umożliwiają także uniesienie pośladków. Te nowoczesne wchłaniają się poprzez specjalny dobór materiałów. Mają różną długość, dzięki czemu lekarz medycyny estetycznej może dowolnie je dobierać, w zależności od rodzaju zabiegu i miejsca na ciele. Nie są tylko gładkie – część z nich wyposażona jest w stożki oraz haczyki. Wszystko po to, by uzyskać jak najlepszy efekt. Nici liftingujące są bardzo popularne w salonach urody, ze względu na ich właściwości.

Jak wygląda zabieg z nićmi liftingującymi?

Na początku znieczula się skórę. Możliwe jest znieczulenie za pomocą kremu lub zastrzyku. Następnie wprowadza się pod skórę cienkie igły z owiniętą nicią. Sama igła zostaje wyciągnięta, zaś nici pozostają pod skórą. Ich ilość zależy od danego zabiegu i kilku innych czynników. Zabieg wbrew pozorom nie trwa długo. Wystarczy 30-60 minut, by lekarz odpowiednio umieścił nici w odpowiedniej ilości. Czy po użyciu nici mogą wystąpić jakieś objawy? Jak najbardziej. Ten zabieg narusza ciało. Możliwe, że po nim pojawi się opuchlizna i dyskomfort. Możliwe jest także pewnego rodzaju zsinienie czy swędzenie podrażnionych części ciała. Objawy jednak mijają i można je zminimalizować przez zastosowanie specjalnego kremu. Efekty zabiegu utrzymują się przez około dwa lata. Później można go oczywiście powtórzyć wedle upodobania.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)