czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Operacje plastyczne stóp

Dodano 2017-05-23 (komentarzy 0)

Operacje plastyczne stóp

Wróć do listy artykułów

Dążenie do idealnego wyglądu stało się bardzo popularną modą nie tylko wśród celebrytów, ale również pośród zwyczajnych Nowaków i Kowalskich. Po poprawianiu kształtu nosa, wielkości biustu, wypełnianiu zmarszczek przyszła pora na zabiegi wykonywane na innych częściach ciała, które mają nam pomóc w pozbyciu się kompleksów. Jednym z takich obszarów są nasze stopy.

Stopy a operacje plastyczne

Ich anatomia jest precyzyjna i skomplikowana, dlatego spora część chirurgów odmawia wykonania zabiegu, który ma uzasadnienie jedynie z powodów estetycznych. Podstawa konstrukcji naszego organizmu to tak istotna część ciała, że wystarczy niewielki błąd, by pacjenta czekała długotrwałą rehabilitacja, a nawet kalectwo - stąd skrupuły lekarzy.

Jakie operacje plastyczne dotyczą stóp?

Mimo ryzyka komplikacji nie brakuje chętnych poddaniu się zabiegom medycyny estetycznej. W jaki sposób możemy poprawić wygląd naszych stóp? Popularne jest zwężanie zbyt szerokich poprzez obcięcie brzegów kości przy pomocy lasera. Zdarza się także wydłużanie palców, poprawianie kształtu dużego palca, czy skracanie wystającego drugiego palca stopy. Inną dającą się zoperować dolegliwością są palce młotkowate, czyli takie, które są nienaturalnie podwinięte. Chirurdzy plastyczni potrafią także skorygować kształt piątego palca, jeśli jego ułożenie jest nieprawidłowe. Operacją bardzo inwazyjną i bolesną, ale dającą znakomite efekty jest liposukcja stopy. Najczęściej obejmuje ona odsysanie tłuszczu z okolic kostki. Zostaje on wstrzykiwany w dolną część stopy pod palcami, by chodzenie na wysokich obcasach nie powodowało bólu.

Operacje przywracające zdrowie stopom

Zabiegi chirurgiczne to także wykonywane w celach zdrowotnych usuwanie odcisków, znamion albo innych szpecących zmian skórnych w obrębie stopy.

Bardzo popularnym zabiegiem wśród pań jest usuwanie halluksów. Regularne chodzenie w szpilkach sprzyja powstawaniu deformacji w obrębie dużego palca stopy. Halluksy są nie tyko szpecące, ale powodują dolegliwości bólowe. Im wcześniej zdecydujemy się na ich korektę, tym lepsze będą efekty operacji. Rozwój medycyny dopuszcza dziś różne sposoby radzenia sobie z halluksami - niektóre zabiegi umożliwiają chodzenie już kilka dni później.

Chirurgia plastyczna zajmuje się też korektą innego schorzenia będącego skutkiem chodzenia w źle dobranym obuwiu. Płaskostopie poprzeczne powoduje zniekształcenia palców i ich zachodzenie na siebie. Podczas chodzenia pojawia się również silny ból. W trakcie operacji poprawiany jest kształt palców, chirurg wzmacnia też kości śródstopia i przodostopia. Zbyt wysokie podbicie również można poprawić chirurgicznie.

Ze względu na duże zagrożenie powikłań, uzasadnieniem dla operacji plastycznych powinny być jedynie względy zdrowotne. Jeśli zaś wygląd własnych stóp nie do końca spełnia nasze oczekiwania, powinniśmy skupić się raczej na zabiegach upiększających, dbałości o ich estetykę, ewentualnie dobrać obuwie tuszujące ich mankamenty. Nie warto bowiem ryzykować trwałej utraty zdrowia dla chwilowego kaprysu i podążania za modą.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)