czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Peeling kawitacyjny urządzenie – sprzęt

Dodano 2019-04-25 (komentarzy 0)

Peeling kawitacyjny urządzenie – sprzęt

Wróć do listy artykułów

Peelingiem nazywamy głębokie oczyszczanie skóry. Zastosowanie peelingu sprawia, że skóra staje się bardziej zaróżowiona, peeling ułatwia prawidłowe oddychanie skórze. Regularnie stosowany peeling usuwa z powierzchni naskórka warstwę martwych komórek.

Peeling kawitacyjny polega przede wszystkim na wykorzystaniu ultradźwięków, które wywołują po pierwsze powstawanie po drugie pękanie gazu w cieczy, która rozprowadzana jest w miejscu zabiegu. Powoduje to odrywanie martwych komórek naskórka oraz oczyszczenie cery.

Sprzęt do peelingu kawitacyjnego

Działanie peelingu kawitacyjnego jest powierzchniowe, działa ono w obrębie warstwy rogowej. Peeling kawitacyjny wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Urządzenie po skierowaniu na nawilżoną wodą skórę wywołują efekt kawitacji. Na skórze rozpylona woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem.

Wyżej wymienione pęcherzyki pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. Całość tych działań doprowadza  do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, która jest wolna od nadmiaru łoju, bakterii czy choćby substancji toksycznych. Sam zabieg jest bardzo łatwy i można go wykonywać samodzielnie. Po wykonaniu demakijażu, przygotowujemy płatki kosmetyczne oraz tonik, można użyć również wody.

Sprzęt do peelingu kawitacyjnego

Płatki kosmetyczne moczymy w toniku, kolejno nawilżamy miejsca twarzy, na której będzie wykonywany zabieg. Urządzenie służące do przeprowadzania peelingu płynnie przesuwamy po nawilżonej twarzy. Po wykonanym peelingu skóra jest przygotowana do etapu wchłaniania składników aktywnych, czyli tak zwanego etapu zabiegów pielęgnacyjnych – absorpcji.

Można wtedy przeprowadzić kolejny zabieg, jakim jest sonoforeza, czyli wtłaczanie serum, bądź po prostu nawilżyć twarz dopasowanym do cery kremem, poleca się również nałożenie alg. Przy wykonywaniu zabiegu kawitacyjnego ważne jest, aby cały zabieg trwał maksymalnie 20 minut, oraz aby nie przykładać urządzenia zbyt długo w jednym miejscu.

Peeling kawitacyjny

Zabiegu kawitacji nie wykonuje się przede wszystkim na osobach, które posiadają aparaty na zębach oraz mają podejrzenie nowotworu szczególnie, gdy jest on usytuowany w okolicach głowy. Wiele salonów kosmetycznych odmawia również stosowania zabiegu kawitacji u osób o nie wydolności krążeniowej oraz osteoporozie. Ważne jest również, że nie wykonuje się zabiegu kobietą, które są w ciąży, (choć nie ma potwierdzenia na wpływ kawitacji na dziecko). Oczywiście jak przy pozostałych zabiegach nie wykonuje się go w stanach podgorączkowych oraz gorączkowych. Przed przystąpieniem do zabiegu należy również wykluczyć obecność metalowych implantów oraz rozrusznika serca u klientki. W wykonaniu zabiegu może również przeszkodzić nadczynność bądź niedoczynność tarczycy.

Peeling kawitacyjny w szczególności polecany jest osobą, które posiadają przebarwienia skóry, rozszerzone pory, trądzik pospolity oraz zaskórniki. Poleca się go również osobą, których skóra ulega przetłuszczeniu oraz jest wyraźnie zmęczona promieniami słonecznymi. Najczęściej stosuje się go na skórze, która posiada zmarszczki czyli skórze, która wykazuje się potrzebą stymulowania produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Profesjonalne urządzenia do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny szybko i skutecznie oczyszcza skórę. Można go stosować nie tylko na twarzy, wskazane jest również używanie peelingu kawitacyjnego na dekolcie oraz w innych miejscach ciała. Podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego usunięciu ulegają wszelkie niedoskonałości typu wągry oraz zaskórniki.

Peeling ma pozytywne działanie również na wszelkiego rodzaju przebarwienia występujące szczególnie na twarzy. Przyśpiesza krążenie i stymuluje komórki do regeneracji. Podczas zabiegu kawitacji osoba, na której zabieg jest wykonywany nie odczuwa bólu, a efekty peelingu kawitacyjnego widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra po kawitacji jest świeższa i bardziej lśniąca. Ponadto celem peelingu kawitacyjnego jest również wygładzanie, regeneracja skóry, usunięcie martwego naskórka jak również rozjaśnienie przebarwień i poprawa mikrokrążenia.

Zabieg peelingu kawitacyjnego

Zaleca się wykonywanie peelingu kawitacyjnego latem, ponieważ wytwarzane bąbelki przynoszą ulgę szczególnie w upalne dni. Jednakże nie ma przeciwwskazań do stosowania tego rodzaju peelingu w okresie zimowym.  Zabieg kawitacyjny wykonywany jest również na osobach, które posiadają wrażliwą i delikatną cerę. Sprawia on, że skóra łatwiej oddycha, poprawia się krążenie i wiele innych procesów życiowych. Naskórek nabiera ładnego i świeżego wyglądu.

Profesjonalny sprzęt i urządzenia do peelingu kawitacyjnego kupisz w sklepie kosmetycznym: https://maxmedik.pl/

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)