Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Piękne stopy na lato

Dodano 2018-05-30 (komentarzy 0)

Piękne stopy na lato

Wróć do listy artykułów

Lato już za pasem, większość z nas ma już zarezerwowane wczasy i wyjazdy, bardzo często w ciepłe rejony, zwłaszcza nad morze, jezioro czy inną wodę. Latem odkrywamy zdecydowanie więcej ciała, a tym także także stopy. A o tych nie zawsze pamiętamy i zaniedbujemy je, zapominając, że nawet najpiękniejszy strój, fryzura i makijaż, w połączeniu z nieestetycznymi stopami nie uratują sprawy. Ale zamiast panikować i umawiać się na awaryjną wizytę do kosmetyczki, proponujemy Ci kilka prostych, domowych zabiegów z użyciem kofeiny, której źródłem jest przede wszystkim świeżo zmielona kawa ziarnista.

Kawę ziarnistą – najlepszy wybór

Zanim zaczniesz któryś z zabiegów, pamiętaj, że wybór kawy ma znaczenie - składnikiem, który ma tak dobry wpływ na naszą skórę, jest kofeina, a ta występuje w największych ilościach w krótko palonych ziarnach. Kawa już zmielona zazwyczaj powstaje z ziaren długo palonych, które posiadają niewiele kofeiny. Dlatego nawet do domowych zabiegów warto zaopatrzyć się w dobrą kawę ziarnistą, którą coraz częściej kupisz także w dużych marketach, a z pewnością w internecie.

Wybierz swój peeling

Najbardziej skuteczną metodą dbania o stopy z wykorzystaniem kofeiny w domowych warunkach, będzie oczywiście peeling. A ten nie musi być nudny. W sieci znajdziesz wiele różnych przepisów na peelingi z kawy ziarnistej i zmielonej. Oto kilka naszych propozycji. Podstawa jednakże będzie zawsze ta sama – świeżo zmielona kawa ziarnista. Zaparzamy wybraną ilość kawy (od nas zależy jak wiele peelingu przygotujemy, jako że stosować możemy go nie tylko do stóp, ale i całego ciała) zalewając ją nieco ponad poziom samej kawy, czekamy około 10 minut, po czym odlewamy nadmiar wody. Zaparzone zmielone ziarna kawy stanowić będą punkt wyjściowy dla każdego rodzaju peelingu kawowego, a cała reszta zależy od naszych upodobań, pomysłów i możliwości. Takim peelingiem nie tylko masujemy stopy i ciało, ale możemy także nałożyć go na newralgiczne miejsca, a następnie owinąć je folią spożywczą. W takiej formie musimy poczekać około dwudziestu minut, aby kofeina mogła skutecznie zadziałać.

Na suchą skórę i zrogowacenia

Jeśli nasze stopy są szorstkie i posiadają zrogowacenia, koniecznie połączmy kawę z innym składnikiem o właściwościach złuszczających, jak chociażby cukier. Kryształki cukru trąc o naskórek stóp, efektywnie go usuwają. Jest to więc typ peelingu, który warto stosować na początku. Gdy już uporamy się ze zrogowaceniami, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Wtedy naszą papkę z kawy ziarnistej warto połączyć z jakimś tłuszczem - oliwą z oliwek, olejem kokosowym, masłem shea. Pomogą nam one nawilżyć skórę na stopach i nadać jej blasku.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)