czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Pielęgnacja stóp - skuteczne sposoby

Dodano 2017-05-23 (komentarzy 0)

Pielęgnacja stóp - skuteczne sposoby

Wróć do listy artykułów

W naszej kulturze pokutuje pogląd, że wszelkie zabiegi kosmetyczne i upiększające, także w obrębie stóp są zarezerwowane dla kobiet. Panie są klientkami specjalistycznych gabinetów podologicznych, korzystają z różnego rodzaju zabiegów, stosują kosmetyki, dbają o usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka, a także upiększają stopy malując paznokcie, by efektownie prezentowały się, np. latem w odsłoniętym obuwiu.

Panowie niesłusznie utrzymują, że takie zachowanie jest niezbyt męskie i idąc tym tropem nie dbają o stopy w ogóle. Tymczasem poza używaniem lakieru do paznokci mogą śmiało naśladować swoje partnerki. Płeć nie zwalnia ich z obowiązku troski o kondycję i estetykę tych jakże istotnych części ciała. Zdrowe stopy to lepsze samopoczucie i kondycja całego organizmu, aktywne życie i brak kompleksów z powodu zaniedbań w ich pielęgnacji. 

Jak dbać o skórę stóp?

Podstawą jest dbanie o odpowiednią higienę. Doskonałe efekty daje moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli lub płynu do kąpieli. Należy jednak pamiętać, żeby nie usuwać warstwy zrogowaciałej rozmiękczonego naskórka. Pielęgnację na najwyższym poziomie zapewni nam skorzystanie z usług specjalisty podologa. Zwróci nam on między innymi uwagę na błędy, które popełniamy w codziennym życiu przeciw dobrej kondycji stóp. Do najczęstszych należy przebywanie w źle dobranym obuwiu, brak higieny i nieprawidłowe nawyki pielęgnacyjne. Nie każdy wie, że po umyciu stopy trzeba dokładnie osuszyć, szczególnie między palcami, by nie stwarzać korzystnych warunków dla rozwoju grzybów. Kolejna ważna kwestia to dbanie o paznokcie.

Męskie paznokcie a pielęgnacja

Wymagają one przede wszystkim regularnego skracania wykonywanego w poprawny sposób. Linia cięcia powinna przebiegać wzdłuż wału paznokciowego. Nie wolno podcinać brzegów płytki, gdyż może to prowadzić do jej wrastania oraz obcinać paznokci zbyt krótko, by nie narazić na uszkodzenie delikatnej tkanki znajdującej się pod nimi. W razie wątpliwości w kwestii poprawności naszych działań możemy udać się do specjalistycznego gabinetu podologicznego, by zapoznać się z prawidłowymi zasadami pielęgnacji paznokci stóp. Podolog wprawnym okiem rozpozna początki poważnych schorzeń objawiających się zmianami w ubarwieniu płytki, jej kształcie i innych patologiach.

Komfort męskich stóp to podstawa

Podstawą w dbaniu o wygodę stóp na co dzień jest dobór odpowiedniego obuwia. Rzadko zdarza się, że chodzimy boso, przez większość część dnia męskie stopy spoczywają w butach. 
Kluczem do komfortu jest odpowiedni rozmiar i kształt obuwia, nie może być ono zbyt ciasne, ale także zbyt luźne, nie może uciskać, czy ocierać stopy. Zapewnienie odpowiedniej wentylacji to także istotna kwestia. Dokonamy tego poprzez dobór obuwia i skarpet wykonanych z naturalnych, oddychających materiałów. Warto zapamiętać, że zdrowa stopa, to stopa sucha i nie przegrzewana. Pot stwarza korzystne warunki nie tylko do powstania nieprzyjemnego zapachu, ale także rozwoju grzybicy.

Stopy to także miejsce, w którym znajdują się receptory czuciowe. Odpowiednio masowane i uciskane odpowiadają za dobrą kondycję wszelkich narządów i części naszego ciała. Masaż to nie tylko relaks i odprężenie - to samo zdrowie osiągane w niezwykle przyjemny sposób. Warto poświęcić stopom należytą uwagę. Odwdzięczą nam się nie tylko pięknym wyglądem, ale również dobrą formą całego organizmu.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)