czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Po tym poznasz gabinet specjalisty z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i higieny

Dodano 2023-05-24 (komentarzy 0)

Po tym poznasz gabinet specjalisty z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i higieny

Wróć do listy artykułów

Wybierając lekarza specjalistę, kierujemy się zazwyczaj polecaniami, opiniami dostępnymi w internecie czy ceną usługi. Warto dodać jeszcze do tego jeden czynnik – standardy bezpieczeństwa i higieny w jego gabinecie.

 

Standardy bezpieczeństwa – podstawowe prawo pacjenta

 

Każdy pacjent ma prawo do najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny podczas leczenia. Dostępne w gabinecie lekarskim sprzęty do sterylizacji nie powinny budzić żadnych wątpliwości. Jako pacjenci powinniśmy mieć pewność, że narzędzia i preparaty do zachowania higieny są niezawodne i nie jesteśmy narażeni na przykre doświadczenia związane z nienależytą sterylizacją sprzętów. Taką gwarancję dają produkty marki Sterim.

 

Marka Sterim – profesjonalne produkty do sterylizacji

 

Produkty marki Sterim to najwyższej klasy sprzęt i produkty do kontroli sterylizacji. Zaopatrzone są w nie najlepsze gabinety lekarskie, w których najbardziej liczy się bezpieczeństwo pacjentów. Opakowania i testy do sterylizacji spełniają wszystkie kryteria bezpieczeństwa polskie oraz unijne i zostały zgłoszone do Medical Device Regulation (MDR), co podkreśla ich jakość na każdym etapie powstawania.

 

Papier krepowany marki Sterim

 

Papier krepowany to ekologiczny materiał, wykonany w całości z celulozy. Używany jest do opakowania pakietów sterylizacyjnych, które można następnie poddać sterylizacji parowej lub gazowej. W sklepie Sterim można go kupić w trzech wariantach kolorystycznych i w różnych rozmiarach, co umożliwia łatwą identyfikację narzędzi poddanych sterylizacji.

 

Sterylizatory parowe i plazmowe dostępne w sklepie sterim

 

Sklep Sterim oferuje również sterylizatory parowe. Są one dostępne w różnych rozmiarach, więc mogą być elementem wyposażenia zarówno większych placówek medycznych, jak i gabinetów stomatologicznych oraz kosmetycznych, a także salonów tatuażu. Dzięki temu, że temperatura pary osiąga 121 lub 134 stopnie Celsjusza, dezynfekcja sterylizatorem parowym daje większą skuteczność niż sterylizacja w gorącym powietrzu. Zaletami sterylizatorów parowych są również łatwość w obsłudze, trwałość i tania eksploatacja.

 

Sterylizacja plazmowa jest stosowana, jeśli sprzęt nie może być poddany sterylizacji w wysokiej temperaturze i cechuje go wrażliwość na wilgoć. Metoda polega na wyjałowieniu narzędzi medycznych plazmą w temperaturze od 50 do 55 stopni Celsjusza. W sterylizatorach plazmowych dezynfekuje się między innymi endoskopy, laparoskopy, światłowody czy sondy USG.

 

Rękaw do sterylizacji – kolejna propozycja Sterim

 

Rękaw do sterylizacji to następny produkt firmy Sterim świadczący o tym, jak marka dba o bezpieczeństwo w gabinetach lekarskich. Rękawy wykonane są z papieru medycznego oraz wielowarstwowego kompozytu poliestrowo-polipropylenowego. Można go używać do sterylizacji różnymi metodami – plazmową, parą wodną, tlenkiem etylenu oraz suchym gorącym powietrzem.

 

Rękaw jest dostępny w wielu rozmiarach, dzięki czemu można w nim umieścić różne narzędzia, również te o nieregularnym kształcie. Następnie należy zabezpieczyć opakowanie zgrzewarką. Jeśli przyrządy mają ostre końcówki, warto nałożyć na nie wcześniej osłonki silikonowe, również dostępne w sklepie Sterim. Zapewni to zabezpieczenie przed skaleczeniem oraz oraz zabezpieczy rękaw sterylizacyjny przed uszkodzeniem podczas magazynowania.

 

Dekontaminacja – obowiązkowy proces w gabinetach lekarskich

 

Dekontaminacja pomieszczeń jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjenta. W gabinetach lekarskich, poczekalniach i salach zabiegowych jesteśmy narażeni na bakterie i zarazki. Placówki medyczne, którym leży na sercu zapewnieniu pacjentom komfortu, dbają o zapewnienie im czystego powietrza. Jeśli widzisz w gabinecie lekarskim sprzęt do odkażania ze sklepu Sterim, nie musisz mieć obaw o rotacje zarazków w powietrzu.

 

Preparaty i urządzenia do dekontaminacji są wysokiej jakości. Zapewniają pacjentom bezpieczeństwo i chronią ich przed niebezpiecznymi bakteriami z powietrza, których
w placówkach medycznych nie brakuje.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)