czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:

Nie znaleziono podologów pasujących do zapytania

Jeśli masz problem ze stopami, to najlepszą i najbardziej specjalistyczną pomoc uzyskasz u podologa. Zobacz w jakich sytuacjach warto się do niego udać.

Czym konkretnie jest podologia?

Podologia to nic innego, jak nauka o stopach. Słowo to powstało z połączenia greckich słów ?podo? (stopa) i ?logos? (nauka). W różnych krajach świata specjalizacja w kierunku podologii wygląda inaczej. Na przykład w Stanach Zjednoczonych leczeniem stóp zajmują się lekarze, a w Niemczech osoby po szkoleniu państwowym i uzyskaniu odpowiednich uprawnień, ale niebędący lekarzami. Wszystko jest uzależnione od systemu panującego w danym kraju, ale umiejętności czy kwalifikacje stoją na podobnym poziomie.

Z jakim problemem udać się do podologa?

Podolog pomoże osobom z wrastającymi paznokciami, odciskami, modzelami, kurzajkami, pękającymi piętami czy zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie skóry, paznokci czy kości. Do podologa warto się udać również w przypadku problemów z grzybicą skóry i paznokci, deformacjami stóp czy nadmierną potliwością. Z pomocy podologa powinny także korzystać osoby chore na cukrzycę. Specjalista udzieli odpowiednich porad dotyczących pielęgnacji stóp. Stosując się do zaleceń diabetycy będą mogli przez długi czas utrzymać zdrowie nóg i zapobiec groźnym powikłaniom związanymi z cukrzycą. W sytuacji występowania objawów związanych z cukrzycą podolog może powstrzymać rozwój dolegliwości, a także zapobiec ich nawrotom. Dotyczy to w szczególności schorzenia zwanego stopą cukrzycową.

Podolodzy w Polsce

Ostatnie lata w naszym kraju przyniosły wzrost popularności podologii. W Polsce profesja ta niejako łączy umiejętności kosmetyczki z wiedzą lekarza. Niegdyś z problemami dotyczącymi stóp udawano się głównie do dermatologów. Obecnie rośnie świadomość w społeczeństwie i specjalistą, do którego zwracamy się o pomoc w kwestii kończyn dolnych jest właśnie podolog. W największych polskich miastach powstało wiele gabinetów, w którym uzyska się fachową pomoc. Aby znaleźć gabinet podologiczny wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej, np. ?podolog Radom?. Otrzymana lista wyników z pewnością pozwoli Ci znaleźć odpowiedniego specjalistę.

Wizyta u podologa

Podczas wizyty w gabinecie podolog przeprowadzi szczegółowy wywiad, który pozwoli mu lepiej ustalić przyczyny pojawienia się dolegliwości. Bardzo często skuteczne leczenie poza zabiegami i stosowaniem środków farmakologicznych wymaga zmiany pewnych przyzwyczajeń czy stylu życia. Pamiętaj, że tylko kompleksowe leczenie i stosowanie się do zaleceń podologa przyniesie oczekiwane efekty.

  Schowek (0)