Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Podologia szkolenia i ich program

Dodano 2018-06-19 (komentarzy 0)

Podologia szkolenia i ich program

Wróć do listy artykułów

Podologia jest nauką, która podlega pod medycynę, jednak nie jest regulowana przepisami prawnymi. W praktyce oznacza to, że każdy może podejść do kursu, nie posiadając wcześniej specjalistycznej wiedzy. Dowiedz się jak wygląda kurs na kierunku podologii oraz co jest istotne, aby być dobrym specjalistą.

Najczęstsze schorzenia stóp

W dzisiejszych czasach zakup zdrowego obuwia wcale nie jest prosty. Wybierz sklepów, oferuje zbyt wysokie buty bądź źle wyprofilowane albo też wykonane z tanich tworzyw sztucznych. Wszystko to znajduje swoje odzwierciedlenie w kondycję i zdrowie naszych stóp. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie ma żadnych powikłań związanych z czasem noszenie niewłaściwego obuwia może być powodem poważnych schorzeń. Pierwszym objawem mówiącym o tym, że but jest źle dopasowany, jest tworzenie się bolących odcisków oraz pęcherzy. Są to zmiany, z którym jesteśmy w stanie poradzić sobie domowymi sposobami jednak przy długotrwałym użytkowaniu źle dobranego obuwia, mogą stać się one prawdziwym utrapieniem. Największy problem jest zazwyczaj z odciskami, które narastające mogą powodować bolące zmiany. W takich sytuacjach niezbędna jest wizyta u podologa który w sposób profesjonalny udzieli nam wszelkich informacji, odpowie na wszelkie pytania oraz podejmie właściwe leczenie.

Podologia i szkolenia łączone

Podologia jest dziedziną, która rzadko występuje samodzielnie. Najczęściej stanowi ona uzupełnienie kosmetologii lub ortopedii. Tak samo wygląda to w przypadku wszelkiego rodzaju kursów z tego zakresu. Podologia szkolenia to z reguły element poszerzania wiedzy przez właścicielki salonów kosmetycznych. Dzięki temu w jego zakresie są nie tylko kwestie związane z lecznictwem zmian powstających na stopach, ale również szeroko pojętą profilaktyką. Na tego rodzaju kursach dowiemy się także jak wykonać profesjonalny masaż relaksacyjny stóp,  w jaki sposób prawidłowo i bezpiecznie skracać paznokcie oraz poznamy istotne informacje z zakresu sterylizacji narzędzi. Wszystko po to, aby osoba, która ukończyła kurs była w jak największym stopniu przygotowana do wykonywania zawodu.

Istota praktyki

Wiele szkół prowadzących kursy z zakresu podologii prowadzi je przy współpracy z lekarzami. Dzięki temu kierowani są do nich pacjenci z konkretnymi problemami i kursanci mają możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy i umiejętności na przypadkach medycznych. Jest to najlepszy sposób nauki, który daje największe rezultaty.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)