czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Poduszka ortopedyczna dla niemowląt – jak wybrać?

Dodano 2019-10-23 (komentarzy 0)

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt – jak wybrać?

Wróć do listy artykułów

Wybierając produkty dla dzieci, dbamy przede wszystkim o wygodę i bezpieczeństwo naszej pociechy. Mnogość produktów na rynku zdecydowanie nie ułatwia wyboru. Dodatkowo trudność pojawia się kiedy należy zdecydować się na zakup poduszki ortopedycznej dla niemowląt. Powinna być ona nie tylko doskonale dobrana do indywidualnych preferencji i możliwości malucha, ale również w pełni spełniać swoje zadanie. Podpowiadamy dzisiaj jak wybrać odpowiednią poduszkę dla naszego dziecka i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt – kiedy używać?

 

Kiedy część głowy dziecka staje się płaska z powodu nieustannego nacisku na określone miejsce, jest to uznawane jako zespół płaskiej głowy.  Głównym powodem, dla którego dziecko może posiadać płaską głowę, jest niepożądany nacisk na głowę. Niemowlęta mają miękką strukturę kości, a ich czaszka jest również bardzo wrażliwa. Zatem niezmienny nacisk na określoną część głowy może łatwo spłaszczyć tę część. Leżenie dziecka w trudnym miejscu lub na nieregularnej poduszce może spowodować ucisk. Spanie i leżenie w nieodpowiedniej pozycji może spowodować, że skutki schorzenia pozostaną z dzieckiem na dłużej. Rozwiązaniem jest zastosowanie poduszki ortopedycznej dla niemowląt, która pozwala na skuteczne odkształcenie i powoduje powrót niektórych części głowy do pierwotnego kształtu.

Bezpieczeństwo

 

Warto pamiętać, że skóra niemowlęcia jest przede wszystkim bardzo delikatna i podatna na różnego rodzaju alergie Dlatego też wybierając poduszkę ortopedyczną dla niemowląt należy postawić na oddychający materiał najwyższej jakości, który nie będzie powodował reakcji alergicznych. Tkanina powinna być również przyjemna i miła w dotyku – w końcu będzie miała styczność ze skórą dziecka przez wiele godzin. Tutaj warto sprawdzić, czy podany produkt posiada wszelkie niezbędne certyfikaty jakości, a także atesty, które pozwolą na swobodne użytkowanie poduszki przez małe i wrażliwe dziecko.

Odpowiedni rozmiar

 

Poduszka ortopedyczna najbardziej zalecana jest dla niemowląt w wieku od urodzenia do 12. miesiąca życia, ponieważ wtedy główka dziecka jest najbardziej plastyczna. Warto jednak mieć na względzie, że jest to czas, w którym dziecko szybko się rozwija, a przy tym także dynamicznie rośnie. Dlatego poduszka ortopedyczna dla niemowląt powinna być odpowiednio dostosowana do aktualnego wzrostu dziecka. W tym przypadku rozsądnie jest wybrać uniwersalny rozmiar poduszki, dlatego że będzie on odpowiednio dopasowany do dziecka.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)