Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Psycholog i psychiatra dziecięcy – w trosce o zdrowie umysłowe najmłodszych

Dodano 2020-07-22 (komentarzy 0)

Psycholog i psychiatra dziecięcy – w trosce o zdrowie umysłowe najmłodszych

Wróć do listy artykułów

Problemy ze zdrowiem psychicznym dotykają nas coraz częściej. Jest to rezultat zarówno przemian cywilizacyjnych, którym podlega nasze społeczeństwo, jak i różnych innych czynników. Niestety, ale problemy te nie omijają także naszych najmłodszych. Z roku na rok coraz więcej rodziców decyduje się na wizytę u specjalisty dziecięcego, poszukując pomocy w problemach wychowawczych i innych zaburzeniach. Warto nie lekceważyć problemów świata dziecięcego i sięgać po poradę specjalisty za nawet wtedy, gdy nie podejrzewamy, że będzie potrzebna.

Problemy dzieci ze zdrowiem psychicznym

Wielu rodziców niesłusznie bagatelizuje symptomy mogące świadczyć o problemach ze zdrowiem psychicznym ich pociech. Niektórzy z kolei ukrywają je, pragnąc uniknąć potencjalnej stygmatyzacji ich dziecka. Warto jednak podkreślić wprost – są to postawy szkodliwe i nie należy ich przyjmować. Zdrowie psychiczne naszych dzieci wymaga specjalistycznej troski tak samo, jak zdrowie osób dorosłych.

Zgodnie z opinią specjalistów, nawet jedno na pięcioro dzieci może cierpieć z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym. Jakie rodzaje zaburzeń najczęściej dotykają naszych najmłodszych? Wymienić należy przede wszystkim problemy z uwagą i koncentracją – do których należy często diagnozowany zespół ADHD. Ponadto, do często diagnozowanych należą zaburzenia psychotyczne oraz zaburzenia osobowości. Szczególną grupę stanowią nerwice oraz stany lękowe – szczególnie często powracające w okresie edukacji szkolnej. Ponadto, do często diagnozowanych należą: zaburzenia odżywiania, zaburzenia snu, zaburzenia seksualne.

Warto zauważyć, że wiele zachowań aspołecznych oraz agresywnych również może świadczyć o zaburzeniach osobowości lub zaburzeniach psychicznych. Są to mechanizmy obronne dzieci, za pomocą których rozładowują wewnętrzne napięcie.

Centrum psychoterapii - Warszawa

Osobom poszukującym specjalistycznej i profesjonalnej pomocy w diagnozie i leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym naszych najmłodszych, polecamy zapoznać się z Siecią Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Placówki PsychoMedic zlokalizowane są w Warszawie, Łodzi oraz Katowicach. Ich misją jest niesienie pomocy i troska o zdrowie psychiczne najmłodszych, szczególnie w tych miastach, w których ich występowanie jest szczególnie nasilone.

Psychoterapeuta - Ursynów

PsychoMedic prowadzi dwie placówki zlokalizowane na Ursynowie, mieszczące się przy ul. Lanciego oraz ul. Przy Bażantarni/al. KEN. Zatrudnieni w nich specjaliści to między innymi psychologowie dziecięcy, psychologowie rozwojowi, pedagodzy, dietetycy, seksuolodzy, neurolodzy oraz psychiatrzy różnych specjalności.

Warto pamiętać, że pomoc specjalisty jest niezastąpiona i w wielu wypadkach stanowi jedyne możliwe wyjście z sytuacji problemowej. Diagnoza zaburzeń dziecięcych jest utrudniona ze względu na specyfikę dziecięcego świata oraz jego osobowości – dzieci nie są zbyt chętne do swobodnego przedstawiania swoich wewnętrznych problemów. Jedynie pomoc specjalisty może okazać się drogą prowadzącą do postawienia słusznej diagnozy.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)