czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Stół zabiegowy do gabinetu podologicznego – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Dodano 2024-06-10 (komentarzy 0)

Stół zabiegowy do gabinetu podologicznego – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Wróć do listy artykułów

W gabinecie podologicznym wykonywane są różnorodne czynności związane z diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób i dolegliwości w obrębie stóp. Aby przebiegały one sprawnie i dawały oczekiwane efekty, na wyposażeniu podologa powinny znajdować się odpowiednie meble medyczne i inne typy specjalistycznych urządzeń.

 

Znaczenie odpowiedniego wyboru sprzętu dla komfortu pacjenta i efektywności pracy podologa

 

Komfort pacjenta i efektywność pracy specjalisty w dużej mierze zależą od odpowiedniego wyboru sprzętu do gabinetu podologicznego. Na jego wyposażeniu powinny się znaleźć nowoczesne urządzenia, takie jak:

 

  • - cęgi czołowe lub boczne do skracania paznokci,
  • - cążki do usuwania skórek,
  • - pęsety podologiczne,
  • - sondy dwustronne do usuwania zrogowaceń,
  • - frezarki do opracowania płytki paznokcia,
  • - frezy do usuwania zrogowaciałej skóry pięt,
  • - frez podologiczny do krwiaków podpaznokciowych,

 

a także atestowane meble medyczne. Szczególną rolę w gabinecie podologicznym odgrywa stół zabiegowy. Służy on do wykonywania czynności diagnostycznych i różnorodnych zabiegów.

 

Odpowiednio dobrany stół zabiegowy wysokiej jakości umożliwia pacjentowi przyjęcie wygodnej, a przy tym bezpiecznej pozycji na czas wykonywania czynności leczniczych i pielęgnacyjnych. Wysokiej jakości stoły zabiegowe do gabinetu podologicznego można znaleźć w ofercie polskiego producenta mebli medycznych, U.B.M. Katarzyna Kotasińska.

 

Jakie elementy wyposażenia stołu zabiegowego zapewniają ergonomię i komfort pracy podologa?

 

Ergonomię i komfort pracy podologa pozwalają zapewnić przede wszystkim takie elementy wyposażenia stołu zabiegowego, jak system umożliwiający regulację wysokości i pozycji, układ jezdny oraz bezszwowa tapicerka. Istotny wpływ na wygodę użytkowania mają ponadto wysoka jakość wykonania i trwałość mebla oraz łatwość czyszczenia i dezynfekcji.

 

Regulacja wysokości i pozycji

 

Stół zabiegowy do gabinetu podologicznego musi posiadać możliwość regulacji wysokości i pozycji. Pozwala to przystosować mebel medyczny do indywidualnych potrzeb pacjentów i umożliwia im przybranie komfortowej, a przy tym adekwatnej do rodzaju zabiegu pozycji, co wpływa na bezpieczeństwo oraz efektywność wykonywanych świadczeń medycznych.

 

W trzysegmentowych, regulowanych stołach zabiegowych STEL31 i STEL32 , dostępnych w sklepie U.B.M. Katarzyna Kotasińska, istnieje możliwość zmiany kąta pochylenia segmentu zagłówka, segmentu oparcia pleców i segmentu nożnego. Warto wspomnieć przy tym, że sterowanie wysokości leża odbywa się przy pomocy pilota przewodowego lub nożnego. Naciśnięcie jednego przycisku pozwala podologowi szybko dostosować pozycję stołu zabiegowego do konkretnych potrzeb.

 

Układ jezdny

 

Wysokiej jakości stoły zabiegowe, które usprawniają pracę podologa i zwiększają komfort pacjentów odwiedzających jego gabinet, są wyposażone w sprawny układ jezdny. Dzięki niemu możliwe jest przesuwanie mebla zgodnie z zapotrzebowaniem i aktualnie wykonywanymi czynnościami. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom, układ jezdny w stołach zabiegowych dwu- i trzysegmentowych z katalogu U.B.M. Katarzyna Kotasińska jest dodatkowo wyposażony w indywidualną blokadę kół, zapobiegającą przypadkowemu przemieszczaniu się mebla.

 

Bezszwowa tapicerka

 

Bezszwowa tapicerka w stołach zabiegowych od U.B.M. Kotasińska została wykonana z materiałów nieorganicznych, cechujących się wytrzymałością na ślady użytkowania, uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV. Nie wchłania wilgoci, nie wchodzi w reakcje z substancjami chemicznymi i biologicznymi oraz redukuje ryzyko zagnieżdżenia i namnażania się bakterii na powierzchni mebla. Wysokiej jakości bezszwowa tapicerka, jaka została zastosowana w takich stołach zabiegowych, jak np. STEL31 i STEL32, sprawia, że są one w stanie zachować estetyczny wygląd przez długi czas.

Stół zabiegowy STEL31 dostępny w ofercie U.B.M. Katarzyna Kotasińska

Stół zabiegowy STEL32 dostępny w ofercie U.B.M. Katarzyna Kotasińska

 

Jakość wykonania i trwałość

 

Ergonomia pracy podologa w dużej mierze zależy od jakości wykonania i trwałości wykorzystywanych przez niego narzędzi. Nowoczesne stoły zabiegowe do gabinetów podologicznych, dostępne w ofercie U.B.M. Katarzyna Kotasińska, są wykonane ze stalowych komponentów zapewniających odporność na zniszczenia mechaniczne i chemiczne, wilgoć, promieniowanie ultrafioletowe oraz działanie skrajnie niskich i wysokich temperatur.

 

Łatwość czyszczenia i dezynfekcji

 

Materiały, z jakich zostały wykonane nowoczesne stoły zabiegowe STEL31 i STEL32, doskonale nadające się do wykorzystania w gabinetach podologicznych, cechują się również łatwością czyszczenia i dezynfekcji. Ich gładkie, malowane proszkowo profile i rury nie wchłaniają substancji organicznych i dają się szybko umyć. Do czyszczenia stołu zabiegowego należy używać środków zgodnych z zaleceniami producenta, dostosowanych do rodzaju i stopnia zabrudzenia.

 

Wśród dodatkowych elementów wyposażenia stołu zabiegowego, które zwiększają ergonomię i komfort pracy podologa, warto również wymienić znajdujące się w stołach od U.B.M. Katarzyna Kotasińska składane barierki boczne oraz uchwyty na prześcieradło jednorazowe, montowane w segmencie oparcia pleców lub segmencie nożnym mebla.

 

W celu poprawy komfortu pracy podologa warto wyposażyć się w elektryczne stoły zabiegowe, które ułatwiają regulowanie wysokości leża oraz przybranie prawidłowej pozycji pacjenta. Szczególnie polecane są elektryczne stoły zabiegowe STEL31 oraz STEL32 dostępne w ofercie U.B.M. Katarzyna Kotasińska.

 

U.B.M. Katarzyna Kotasińska – wysokiej jakości meble medyczne

 

U.B.M. Katarzyna Kotasińska to firma specjalizująca się w produkcji mebli medycznych. Od prawie 25 lat tworzy wyroby odpowiadające wysokim standardom jakości, ergonomii i wzornictwa. Wszystkie dostępne w katalogu firmy elementy wyposażenia sal szpitalnych oraz gabinetów lekarskich i zabiegowych zostały wykonane z tworzyw dopuszczonych przez Główny Inspektorat Sanitarny i spełniają wymogi Systemu Jakości Urządzeń Medycznych ISO 13485:2016.

 

Artykuł partnera

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)