czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > W jakich schorzeniach stóp przyniosą ulgę buty marki Birkenstock? Odpowiadamy!

Dodano 2023-05-04 (komentarzy 0)

W jakich schorzeniach stóp przyniosą ulgę buty marki Birkenstock? Odpowiadamy!

Wróć do listy artykułów

Klapki Birkenstock podbiły świat mody, ale ich pierwotnym celem jest promowanie idei naturalnego chodu. Rodzina Birkenstock, która stoi za sukcesem obuwniczego imperium, przez lata prowadziła badania dotyczące zdrowia stóp. Efektem pracy jest anatomiczna wkładka i łoże korytkowe. Jak przekłada się to na leczenie schorzeń dotykających nasze stopy? Wyjaśniamy!

Na czym polega anatomiczna budowa wkładek butów Birkenstock?

Nasze stopy zostały stworzone do tego, aby chodzić boso. Przed tysiącami lat ludzie przemierzali lasy, stepy i pustynie bez obuwia, rozwijając siłę i sprężystość stóp. Wraz z postępem ludzkości i cywilizacji zmieniło się otoczenie, w jakim porusza się człowiek. Coraz częściej zamiast po trawie czy ziemi przemieszczamy się po bruku, kamieniu i innych twardych powierzchniach, co może prowadzić do deformacji stóp oraz osłabiania nog. 

 

Wkładki opracowane przez rodzinę Birkenstocków odzwierciedlają ideę powrotu do korzeni i mają wspierać prawidłowe ułożenie stopy w bucie podczas stąpania po twardym podłożu. Anatomiczna wkładka ma formę łoża korytkowego zainspirowanego śladem stopy pozostawionym na piasku. Dzięki temu równomiernie rozkłada ciężar ciała, umożliwia naturalny chód i prawidłowe toczenie się stopy. Z kolei uniesiona krawędź wkładki zapewnia stopie dodatkową ochronę.

 

 

Buty marki Birkenstock sprzyjają zdrowiu stóp od najmłodszych lat

Profilaktyka płaskostopia a buty Birkenstock

Jak wspomniano powyżej, idea naturalnego chodu przeciwdziała deformacji i osłabianiu stóp. Nienaturalne ułożenie stopy podczas chodzenia po twardym podłożu wynika z braku wsparcia jej anatomicznego kształtu. W konsekwencji może dochodzić do atrofii, czyli zanikania łuku śródstopia. Wówczas stopa zaczyna się obniżać i rozwija się płaskostopia. Schorzenie to jest bolesne i niestety dotyka bardzo wielu osób. Wyleczenie go wymaga stosowania specjalnego obuwia oraz ćwiczeń wzmacniających sprężystość stóp.

 

Japonki Birkenstock oraz inne rodzaje obuwia niemieckiej marki, wyposażone we wkładkę z łożem korytkowym, zapobiegają rozwinięciu się płaskostopia. Podeszwa buta podtrzymuje łuki stopy, sprzyjając  prawidłowemu ułożeniu. Z myślą o najmłodszych wprowadzono na rynek również kolekcję zdrowych bucików dla dzieci. Dzięki temu o zdrowie stóp i profilaktykę przeciw płaskostopiu można dbać już od wczesnego dzieciństwa. Bogatą ofertę obuwia Birkenstock dla dużych i małych można znaleźć w sklepie ZdrowyBut.pl. Warto pamiętać, że im wcześniej zatroszczymy się o nogi, tym lepiej.

 

 

Klapki Birkenstock Arizona w wersji dziecięcej to świetna opcja na lato

Na jakie schorzenia stóp pomogą Birkenstocki?

Ważniejszym pytaniem od tego, jak czyścić Birkenstocki, jest kwestia schorzeń stóp, na jakie pomaga obuwie tej marki. Prozdrowotne właściwości Birkenów obejmują znacznie więcej niż zapobieganie płaskostopiu. Naturalny chód jest podstawą do życia bez bólu. Anatomiczna wkładka i regulowane paski nie pozwalają na zbyt mocne ściskanie palców, więc zmniejszają ryzyko powstania trwałych zniekształceń, urazów i deformacji w postaci haluksów, czyli schorzeń, które objawiają się również silnym bólem. Ponadto buty Birkenstock amortyzują wstrząsy i uderzenia występujące podczas chodzenia, redukując bóle stawów.

 

Co więcej, płaska podeszwa sprzyja zdrowiu kręgosłupa. Popularne wśród pań obcasy powodują, że ciężar ciała nie jest rozłożony w odpowiedni sposób. Zamiast na piętę – najmocniejszą kość stopy – jest przenoszony na palce. Wówczas nadmiernemu wygięciu ulega część lędźwiowa kręgosłupa, a długotrwałe ułożenie go w ten sposób może skutkować zmianami zwyrodnieniowymi. Ponadto Birkeny dbają o prawidłowe krążenie krwi poprzez zwiększanie aktywności mięśni.

 
 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)