Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > W jakie meble medyczne wyposażony powinien być gabinet zabiegowy masażysty, kosmetyczki, podologa?

Dodano 2020-12-18 (komentarzy 0)

W jakie meble medyczne wyposażony powinien być gabinet zabiegowy masażysty, kosmetyczki, podologa?

Wróć do listy artykułów

Wybierając meble medyczne, warto kierować się ich funkcjonalnością i bezpieczeństwem pacjentów. Ponadto takie meble muszą spełniać szereg wymagań wynikających z przepisów, dlatego należy zaopatrzyć się w nie wyłącznie u sprawdzonych producentów. A jakie meble medyczne wybrać do poszczególnych gabinetów zabiegowych? Które z nich koniecznie muszą się znaleźć u kosmetyczki, a które u podologa?

 

Niezbędne wyposażenie gabinetów zabiegowych

 

Bez względu na specjalizację gabinetu, meble medyczne muszą być praktyczne, sterylne i łatwe do utrzymania w czystości, w końcu w takich miejscach najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. A jakie meble koniecznie muszą się znaleźć w gabinecie zabiegowym i gdzie je kupić? Meble medyczne wygodnie przejrzyj w internecie, np. na innow.pl, stronie producenta, który działa w tej branży już ponad 30 lat. Znajdziesz tam zarówno stoły i fotele zabiegowe, jak i wytrzymałe kozetki lekarskie czy wieszaki na kroplówki, które sprawdzą się w gabinetach i na salach operacyjnych. A co jeszcze koniecznie musi się znaleźć w takich miejscach? Niezbędne wyposażenie gabinetu lekarskiego to również fotele do pobierania krwi, biurka lekarskie i krzesła, a także praktyczne parawany medyczne. A które meble medyczne są polecane konkretnym gabinetom? Sprawdzamy.

 

Jakie meble medyczne w gabinecie masażysty?

 

Najważniejszym meblem w takim gabinecie jest oczywiście stół do masażu, jego funkcję może również pełnić dobrze dobrany stół zabiegowy lub funkcjonalna kozetka. Takie meble medyczne muszą przede wszystkim posiadać możliwość regulacji wysokości, tapicerowane obicie oraz ergonomiczny zagłówek z wygodnym otworem na twarz. Wybierając taki mebel rehabilitacyjny warto zwrócić uwagę na wytrzymałość tapicerki oraz całego stołu do masażu, który nieraz może być mocno obciążony. Oprócz tego do gabinetu zabiegowego masażysty należy kupić wieszak na ubrania pacjenta oraz parawan, za którym będzie mógł się swobodnie rozebrać.

 

Gabinet zabiegowy podologa – jakie meble medyczne?

 

Lekarz podolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego, zatem co koniecznie musi znaleźć w wyposażeniu jego gabinetu zabiegowego? Na pewno specjalistyczny fotel, najlepiej z dzielonymi podnóżkami, a także możliwością regulacji wysokości i nachylenia siedziska. Oprócz tego koniecznie musi znaleźć się tam wygodne krzesełko robocze dla lekarza i szafka podologiczna z wbudowaną lampą z lupą.

 

Meble medyczne dla kosmetyczki

 

W gabinecie kosmetycznym sprawdzi się zarówno stół, jak i fotel zabiegowy, a najlepiej, jeśli wyposażymy to pomieszczenie w każdy z tych mebli. Fotel sprawdzi się szczególnie przy pedicure (ważne, aby miał możliwość regulacji podnóżka, oparcia i wysokości), z kolei stół okaże się niezbędny przy wszelkich zabiegach przeprowadzanych na twarzy czy dekolcie pacjentek. W przypadku gabinetu kosmetycznego, ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd takich mebli medycznych. Dużą popularnością cieszą się te z białą lub różową tapicerką.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)