czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Wszystko co warto wiedzieć o szkoleniu podologicznym

Dodano 2023-05-27 (komentarzy 0)

Wszystko co warto wiedzieć o szkoleniu podologicznym

Wróć do listy artykułów

Zabiegi podologiczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa. To efekt problemów, z którymi zmaga się coraz więcej osób – mowa chociażby o grzybicy stóp i paznokci czy bolesnych odciskach, które utrzymują się niemal cały czas. Z tego względu rośnie też popularność szkoleń podologicznych, umożliwiających zdobycie wiedzy niezbędnej do pracy w zawodzie podologa.

 

Czym zajmuje się podolog?

 

Wbrew możliwym skojarzeniom, podolog nie jest lekarzem; to osoba, która specjalizuje się w rozpoznawaniu chorób stóp i wykonywaniu odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Podolodzy współpracują też z diabetologami (m.in. przy rozpoznanej stopie cukrzycowej), dermatologami, a nawet chirurgami czy ortopedami.

 

Z jakimi problemami można przyjść do gabinetu podologicznego? Pacjenci najczęściej zgłaszają się, skarżąc się na pęknięte pięty, bolesne odciski, wrastające paznokcie czy grzybicę stóp lub paznokci. Do podologa można wybrać się również z brodawkami wirusowymi, krwiakami podpaznokciowymi czy nadmierną potliwością stóp, a także z innymi schorzeniami czy nawet deformacjami. Nie wszystkim podolog będzie mógł zająć się osobiście, jednak w takiej sytuacji zawsze wskaże pacjentowi, do którego lekarza powinien się skierować.

 

Z problemami podologicznymi borykają się przede wszystkim starsze osoby, które coraz chętniej zgłaszają się o pomoc. Można zatem prognozować (również uwzględniając postępujące starzenie się całego społeczeństwa) że popyt na usługi podologów będzie nieustannie rósł w kolejnych latach.

 

Jak zostać podologiem? Szkolenia podologiczne

 

Kto może zostać podologiem? Dobra wiadomość jest taka, że aby pracować w zawodzie podologa, wystarczy w zasadzie ukończyć specjalistyczny kurs podologiczny. Przy wyborze kursu należy kierować się m.in. jego programem – warto na przykład sprawdzić czy osoby biorące udział w zajęciach będą miały szansę zdobycia nie tylko wiedzy, ale i umiejętności praktycznych, które później wykorzystają w pracy zawodowej. Na przykład w Żaku (z ofertą kursu Podologia można zapoznać się na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/podologia) uczestnicy dowiadują się, jak wykonywać pedicure podologiczny, usuwać odciski i modzele, jak opatrywać rany na stopach, przeprowadzać rekonstrukcję płytki paznokcia, pobierać materiał do badań mykologicznych czy przeprowadzać inne, drobniejsze zabiegi kosmetyczne. Ponadto zostają też przygotowani do przeprowadzania rozmów z pacjentami i prowadzenia działań profilaktycznych. Dzięki temu – oraz niezbędnej wiedzy teoretycznej – są w stanie nie tylko pracować w zawodzie podologa, ale też prowadzić własny gabinet. Co istotne, w przypadku Żaka zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym, dzięki czemu mogą brać w nich udział również osoby aktywne zawodowo, które rozważają przebranżowienie się i rozpoczęcie kariery na nowym stanowisku i w innej branży.

 

Reklama.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)