czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Wybór kremu do stóp w codziennej pielęgnacji

Dodano 2022-08-12 (komentarzy 0)

Wybór kremu do stóp w codziennej pielęgnacji

Wróć do listy artykułów

Wszyscy marzymy o pięknych, zdrowych i gładkich stopach. Niestety często zaniedbujemy całoroczną pielęgnację i przypominamy sobie o niej, kiedy planujemy założyć sandały. Wybór kremu do stóp zależy od tego, jakie są nasze potrzeby. Warto też skorzystać z porady podologa, który pomoże dobrać odpowiedni krem do stóp. Czym się kierować podczas wyboru?

Właściwości skóry stóp

Skóra stóp jest dużo grubsza, niż pozostałych części ciała. Z tego powodu często rogowacieje i trudniej przywrócić jej gładkość i miękkość. Ponieważ skóra stóp nie posiada gruczołów łojowych, samoczynnie nie wydziela natłuszczającego sebum. Dobrze ukrwione i unerwione stopy są w pewnym sensie wizytówką naszego układu krwionośnego. Jako że są wyposażone w liczne gruczoły potowe, są podatne na grzybicę. Właściwa higiena i krem do stóp wcierany na noc powinny wejść w nawyk każdej osoby.

Problemy skóry a wybór kremu do stóp

Najczęstszymi problemami skóry stóp jest suchość i szorstkość, otarcia i odciski, intensywna potliwość, pękanie pięt oraz łuszczenie. Kremy do stóp mają różny skład i właściwości, zatem powinny zostać odpowiednio dobrane. Dla skóry suchej regenerujące, zmiękczające i odżywcze, podczas gdy dla stóp nadmiernie potliwych potrzebne będą preparaty ze składnikami przeciwgrzybicznymi. Jeszcze bardziej problematyczne są stopy podatne na odciski, dla których właściwy będzie dedykowany na te problemy krem do stóp. Osoby cieszące się normalną i zdrową skórą, mogą poprzestać na produktach nawilżających.

Kremy do stóp – rodzaje i składniki

Wybierając krem do stóp, na półkach drogerii znajdziemy poniższe rodzaje:

- złuszczające;
- antybakteryjne;
- natłuszczające;
- nawilżające;
- regenerujące;
- przeciw nadmiernej potliwości.

Kremy do stóp najczęściej w swoim składzie zawierają:

- glicerynę;
- mocznik;
- elastynę;
- lanolinę;
- witaminę A;
- masło shea;
- pantenol;
- oliwę z oliwek;
-olej migdałowy.

W przypadku, gdy mamy do czynienia z nadpotliwością, producenci włączają substancje odświeżające i przeciwgrzybicze, takie jak:

- miętę;
- sole glinu;
- rozmaryn;
- szałwię;
- clotrimazol;
- olejek z drzewa herbacianego;
- triclosan.

Jak stosować kremy do stóp?

W pierwszej kolejności dobrze zastosować peeling, aby złuszczyć martwy naskórek i przygotować skórę na wchłonięcie kosmetyku. Nie do przecenienia jest regularność stosowania, bezwzględnie warto włączyć krem do stóp do codziennej pielęgnacji.

Stopy znoszą obciążenie całego ciała, są cały czas w ruchu, a dodatkowo często katujemy je butami ze sztucznych materiałów, czy na niebotycznie wysokich obcasach. Dbajmy o nie, bo nie mamy drugiej pary w zapasie! Wybór kremu do stóp zgodnie z ich potrzebami jest pierwszym krokiem do zapewnienia im właściwej kondycji.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)