Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Aktualności > Wygodna i praktyczna odzież medyczna

Dodano 2022-03-30 (komentarzy 0)

Wygodna i praktyczna odzież medyczna

Wróć do listy artykułów

Pracując w służbie zdrowia, należy zwracać szczególną uwagę na to, aby podczas swoich obowiązków dobrze chronić własne ciało i odzież przed kontaktem z materiałami zakaźnymi. Właśnie dlatego tak ważne jest zakładanie profesjonalnej odzieży ochronnej. Jakie cechy powinna zatem posiadać, aby sprawdziła się w różnych sytuacjach?

 

Przede wszystkim wygodna

 

Pierwsza ważna cecha odzieży medycznej to wygoda. Powinna być zawsze tak skrojona i tak dopasowana, aby noszenie jej nie sprawiało trudności i nie wiązało się z ograniczeniem swobody. Musi pozostawiać odpowiedni luz noszącej ją osobie, a także dobrze układać się na ubraniu, które znajduje się pod spodem, jak choćby na T-shircie, koszuli czy kobiecej bluzeczce.

 

Wygodna odzież medyczna wykonywana jest zazwyczaj z naturalnych materiałów, które zapewniają skórze możliwość oddychania, co przekłada się na ich jak najlepsze oddziaływanie na ciało człowieka. Najlepszym przykładem naturalnego materiału, z którego może być wykonana odzież medyczna, z całą pewnością jest bawełna. Nosi się ją doskonale o każdej porze roku i jest bardzo przyjemna w dotyku dla ciała.

 

Z funkcjonalnymi kieszeniami

 

Odzież medyczna powinna być tak przygotowana, aby jak najlepiej sprawdzała się w każdej sytuacji, jaka może pojawić się w pracy. Powinna pomagać w szybkim działaniu, jeśli jest ono konieczne, ale też ułatwiać przechowywanie drobnych przedmiotów, które są stale potrzebne, jak choćby karty z chipem, pozwalające na wchodzenie do zamkniętych pomieszczeń.

 

Właśnie w takim celu powinny być w odzieży medycznej umieszczone kieszenie, które pomogą w przechowywaniu takich drobiazgów. Ich zaletą jest też możliwość schowania do nich drobnych przedmiotów osobistych, jeśli tylko są potrzebne, ponieważ zazwyczaj lekarz czy pielęgniarka nie ma możliwości, by stale nosić je przy sobie.

 

Dobrze chroni to, co znajduje się pod spodem

 

Kolejną ważną cechą odzieży ochronnej medycznej jest dobra ochrona ciała i ubrań znajdujących się pod spodem. Dlatego też odzież tego typu musi być wykonana z solidnego materiału o wysokiej gramaturze, zapewniającego jego zwartość i odporność na drobne uszkodzenia, jak choćby na przetarcia.

 

Każdy egzemplarz musi też być wyposażony w mocne szwy i guziki lub napy (o ile są konieczne), aby nigdzie warstwy materiału samodzielnie nie zaczęły się rozchodzić. Wysokiej jakości odzież medyczna pomaga dzięki temu chronić personel przed przypadkowym zakażeniem.

 

Haftowanie odzieży

 

Czasami konieczne jest haftowanie napisów albo loga na odzieży medycznej. Ma to miejsce między innymi w przypadku studentów, a wysokiej jakości haft komputerowy powinien odznaczać się zarówno estetyką, precyzją, jak i doskonałym dopracowaniem szczegółów. Dzięki niemu odzież medyczna nabierze bardziej osobistego charakteru, ale będzie też niepowtarzalna, co gwarantuje jej łatwe rozpoznanie nawet wśród całej setki studenckich ubrań.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

  Schowek (0)