czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Częstochowie

Leczenie grzybicy paznokci w Częstochowie

Podolog to specjalista, który dzięki szerokiemu zakresowi wiedzy medycznej – z ortopedii, diabetologii, chirurgii i dermatologii – zajmuje się kompleksowym leczeniem chorób i dolegliwości stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. 
 
Jedno ze schorzeń, w których wyleczeniu nieodzowna jest wizyta u lekarza, którego specjalizacją jest podologia, to grzybica paznokci. 
 
Czym jest grzybica paznokci? 
 
Grzybica paznokci to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości stóp. Zakażenie grzybicze wywoływane jest przez drożdżaki, pleśniowce i dermatofity. Choć zmiany grzybicze mogą dotknąć każdego, choroba najczęściej atakuje osoby starsze, z obniżoną odpornością. Jednym z objawów jest zmiana naturalnego zabarwienia na rzecz żółtawej barwy. Pacjenci często mylą ten objaw z urazem mechanicznym i nie zgłaszają się do podologa, narażając się na rozprzestrzenianie się zakażenia. 
 
Co wywołuje grzybicę paznokci? 
 
Przyczyną zakażenia grzybiczego mogą być różne czynniki. Najczęściej grzybicę paznokci wywołują: 
 
– brak higieny,
– niewłaściwa technika obcinania paznokci,
– urazy mechaniczne,
– duża potliwość stóp,
– przesuszenie skóry stop,
– choroby o podłożu autoimmunologicznym.
 
Kiedy skonsultować się z podologiem? 
 
Zmieniony koloryt płytki paznokcia to objaw, który powinien zaniepokoić i zachęcić do konsultacji z lekarzem specjalistą. Domowe sposoby leczenia grzybicy paznokci rzadko odnoszą skutek, a żeby zwalczyć chorobę potrzebna jest profesjonalna diagnoza oraz leczenie. Podolog oczyści płytkę paznokcia i pomoże w jej rekonstrukcji. Zleci także kurację leczniczą, która umożliwi wyleczenie stanu zapalnego oraz pozbycie się zakażenia. 
 
Leczenie grzybicy paznokci 
 
Żeby skutecznie wyleczyć grzybicę paznokci, należy zgłosić się do dysponującego fachową siedzą z zakresu budowy stopy podologa. Częstochowa dysponuje gabinetami podologicznymi, które oferują nowoczesną diagnostykę oraz terapię. Leczenie grzybicy stóp może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od zakresu zmian i szybkiej reakcji pacjenta, a także jego ogólnej kondycji. Po ukończonej terapii płytka paznokcia odzyskuje zdrowy wygląd oraz prawidłowy koloryt.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)