czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Legnicy

Leczenie grzybicy paznokci w Legnicy

Grzybica paznokci to choroba, którą atakuje zarówno dłonie, jak i stopy. Chociaż grzybiczym zakażeniem paznokci zarazić można się stosunkowo łatwo, zwalczanie go jest o wiele trudniejsze. Zazwyczaj zakażenie zaczyna się od jednego paznokcia, po czym przerzuca się na kolejne. Grzybicy nie da się zwalczyć sposobami domowymi, a jedynym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty. Legnica jest miastem, w którym pracuje wielu doświadczonych w tej dziedzinie lekarzy. 
 
Objawy i przyczyny grzybicy paznokci
 
Zwykle w początkowym stadium choroby paznokcie tracą swoją naturalną barwę, przybierając zielonkawy lub żółtobrunatny kolor. Stopniowo ulegają zgrubieniu i stają się bardziej podatne na złamania, rozwarstwiają się i zaczynają kruszeć, a na płytce zaobserwować można poprzeczne lub podłużne bruzdy. Nierzadko grzybica paznokci występuje razem z grzybicą stóp. Wywołana jest głównie obecnością dermatofitów oraz pleśniawców, którymi zarazić można się na przykład na basenie czy w saunie, a także przez korzystanie ze skarpet i butów obcych osób. Na powstawanie grzybicy paznokci wpływ ma również brak higieny osobistej, nieodpowiedni sposób obcinania paznokci oraz występowanie różnych urazów mechanicznych, a także chorób autoimmunologicznych, nadmiernej potliwości czy przesuszenia stóp.  
 
Sposoby leczenia grzybicy paznokci
 
Grzybicy paznokci nie da się wyleczyć domowymi sposobami. Po zaobserwowaniu symptomów choroby należy udać się do dermatologa lub podologa. Lekarz przeprowadza badanie i podejmuje decyzję dotyczącą planu leczenia. Nierzadko skuteczna kuracja trwa nawet kilka miesięcy i kontynuowana jest po ustąpieniu dolegliwości. W początkowym stadium schorzenia pozbyć można się za pomocą maści grzybobójczych. Jeżeli zajęta jest tylko niewielka część płytki paznokcia, zastosować można również odpowiedni środek do smarowania w odpowiednich dawkach. W przypadku bardzo zaawansowanego stadium choroby, konieczne jest przyjmowanie leków doustnych. W ostateczności stosuje się również metody mechaniczne oraz chemiczne usuwania skażonej części płytki paznokcia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)