czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Lublinie

Leczenie grzybicy paznokci w Lublinie

Grzybicze zapalenie paznokcie jest to bardzo uciążliwe schorzenie, które przenosi się bardzo szybko. Wystarczy, że osoba z naszego najbliższego otoczenia boryka się z tym problemem, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że choroba dotnie również nasze paznokcie. Grzybica przenosi się również błyskawicznie z jednego paznokcia na drugi. Zapalenie grzybicze dotyczy zarówno paznokci u rąk, jak i nóg. Z problemem nie można poradzić sobie w warunkach domowych - niezbędna jest wizyta u specjalisty. 
 
Jaki są przyczyny i objawy grzybicy paznokci?
 
Nie można jednoznacznie stwierdzić, jakie są pierwsze objawy grzybicy paznokci. Każdy przypadek choroby jest indywidualny, więc może przebiegać inaczej. Najczęściej pierwszym symptomem rozwoju zapalenie grzybiczego jest zmiana koloru płytki paznokcia. Normalnie powinna mieć ona barwę różowawą. Podczas zakażenia nabiera żółtego lub brunatnego odcienia. Charakterystyczne jest również znaczne osłabienie płytki, mogą występować zgrubienia i zwiększona łamliwość. Na paznokciu mogą pojawić się bruzdy ulokowane poprzecznie lub pionowo.
 
Zapalenie grzybicze paznokci najczęściej spowodowane jest  dermatofitami. Znacznie rzadziej źródłem choroby są  grzyby z rodzaju Cancida (drożdżaki) bądź pleśniawce. Chorobą możemy zarazić się np. na basenie lub w saunie. Duże znaczenie ma również niewystarczająca higiena stóp. Do grupy zwiększonego ryzyka zarażenia się grzybicą paznokci należą m.in. osoby otyłe, cukrzycy, osoby cierpiące na nadpotliwość lub przesuszanie stóp, osoby ze zmianami hormonalnymi, osoby przechodzące antybiotykoterapię, osoby po sterydach lub chemioterapii. Znaczenie ma również sposób pielęgnacji paznokci. Niekorzystny wpływ ma niewłaściwe obcinanie paznokci lub urazy mechaniczne płytki. 
 
Jak pozbyć się grzybicy paznokci?
 
Skuteczne pozbycie się problemu grzybicy paznokci wiąże się z wizytą w gabinecie podologicznym. Tylko pomoc wykwalifikowanego specjalisty pomoże pozbyć się zapalenia grzybiczego płytki. Do specjalisty należy udać się natychmiast po zauważeniu pierwszych objawów choroby. Im dłużej zwlekamy z wizytą, tym dłuższy będzie czas leczenia. Specjalista ustala plan leczenia na podstawie indywidualnego przypadku pacjenta. W początkowym stadium choroby mogą wystarczyć maści przeciwgrzybiczne. W innych przypadkach niezbędne są leki doustne lub zabiegi mechaniczne. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, może wynosić on nawet kilka lub kilkanaście miesięcy. Bardzo często nawet po wyleczeniu zapalenia grzybiczego należy regularnie odwiedzać gabinet podologiczny. Wszystko po to, aby choroba nie powróciła.
 
Gdzie udać się z problemem grzybicy paznokci?
 
Grzybica paznokci leczona jest najczęściej przez wykwalifikowanego podologa. Miasto Lublin oferuje szereg doświadczonych i cenionych specjalistów. Z pomocą Internetu możesz zapoznać się z opiniami wystawionymi przez pacjentów. Po wybraniu odpowiedniego podologa możesz dokonać rejestracji internetowej lub telefonicznej. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również szybkie.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)