czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Poznaniu

Leczenie grzybicy paznokci w Poznaniu

Wbrew pozorom grzybica paznokci jest dolegliwością niezwykle częstą. Chorzy ukrywają ją jednak i próbują leczyć na własną rękę, dlatego ich znajomi i rodzina nie zdają sobie sprawy, że są narażeni na zakażenie się chorobą. Osoby z grzybicą sięgają po leki bez recepty i środki dostępne w drogeriach, jednak są one nieskuteczne w większości przypadków - zawierają niewiele substancji czynnych, dlatego ich stosowanie ma znacznie w profilaktyce grzybicy paznokci, a nie w czasie jej leczenia.
 
Objawy grzybicy paznokci
 
Leczenie grzybicy paznokci powinno się rozpocząć od razu po pojawieniu się pierwszych objawów choroby. Są one na tyle charakterystyczne, że chorobę trudno pomylić z innym schorzeniem. Paznokcie chorego na grzybicę są:
 
- znacznie pogrubione, ich obcinanie często jest możliwe jedynie po długotrwałym moczeniu stóp w ciepłej wodzie z mydłem,
- zabarwione na żółto,
- pofałdowane i powykręcane.
 
Ponadto często pojawia się silny świąd, a pot chorego jest nizwykle intensywny - jego zapach jest drażniący nawet, gdy chory często myje stopy, nosi bawełniane, przewiewen skarpety i skórzane obuwie.
 
Leczenie grzybicy paznokci
 
Leczenie grzybicy zwykle jest kilkumiesięczną kuracją, w czasie której chory powinen stosować nie tylko wskazane przez nas leki, ale również zadbać o wymianę obuwia na skórzane, przewiewne i o prawidłową higienę stóp. Bardzo często w zaawansowanych przypadkach choroby zalecamy, by pacjent wyrzucił obuwie, które nosił podczas choroby ze względu na obecność w nim grzybów odpowiedzialnych za rozwój dolegliwości. Mogą one sprawić, że grzybica powróci po leczeniu, co sprawi, że będzie ono nieskuteczne.
 
Dbamy o komfort i dobre samopoczucie pacjentów, dlatego w mieście Poznań proponujemy leczenie grzybicy, które pozwala jak najszybciej przywrócić doskonały wygląd stopie bez konieczności usuwania paznokcia. Nawet podczas wielomiesięcznej kuracji w zaawansowanej chorobie pomagamy ukryć negatywny wpływ grzybicy na wygląd stopy, by nasi pacjenci bez wstydu zakładali obuwie z odsłoniętymi palcami.
 
Profilaktyka grzybicy paznokci
 
Pomagamy pacjentom nie tylko w czasie leczenia, ale również po jego zakończeniu. Zapraszamy ich na wizyty kontrolne, w czasie których przepisujemy im preparaty wspomagające profilaktykę grzybicy paznokci oraz przeprowadzamy zabiegi pielęgnacyjne zmniejszające ryzyko jej ponownego wystąpienia. Dodatkowo usuwamy ze stóp wszelkie inne dolegliwości, które mogą wpływać na zwiększanie się ryzyka zakażenia grzybami - leczymy pękające pięty, wrastające paznokcie czy też nadmierną potliwość stóp.
 
W przypadkach znacznego uszkodzenia płytki paznokciowej przez grzybicę, możemy zaproponować rekonstrukcję paznokcia wraz z jego malowaniem i zdobieniem. Jest to zabieg, który kierujemy głównie do pań, chcących by ich problem zdrowotny pozostał bez wpływu na ich atrakcyjność fizyczną oraz elegancki wygląd. Rekonstrukcja paznokcia jest możliwa jednak dopiero, gdy ustąpią najpoważniejsze objawy grzybicy paznokcia, mogące powodować szybki nawrót choroby.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)