czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Radomiu

Leczenie grzybicy paznokci w Radomiu

Jeśli Twoje paznokcie stały się łamliwe i zmieniły zabarwienie, to przyczyną takiego stanu rzeczy może być grzybica. Przypadłość ta może dotyczyć każdego bez względu na wiek, ale najczęściej cierpią na nią osoby starsze i z osłabionym układem odpornościowym. Dowiedz się więcej na temat tego schorzenia i zobacz jak sobie z nim poradzić.

Skąd się bierze grzybica paznokci?

Do powstawania grzybicy paznokci najczęściej prowadzi niewłaściwa higiena stóp, ale nie jest to jedyna przyczyna tej przypadłości. Bardzo często przyczyniają się do niej choroby autoagresyjne, a także zbyt wysoka potliwość lub suchość skóry stóp. Co ciekawe, grzybicę mogą też powodować błędne obcinanie paznokci czy różnego rodzaju urazy mechaniczne. Jak widać przyczyn grzybicy paznokci może być kilka, dlatego walcząc z tą chorobą należy najpierw je wyeliminować, a dopiero potem rozpocząć kurację.

U kogo szukać pomocy?

Wszelkimi schorzeniami stóp obecnie zajmują się podolodzy. Korzystając z usług tych specjalistów możesz mieć pewność, że pozbędziesz się swojej dolegliwości raz na zawsze. Właściwego fachowca najlepiej poszukać w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę "leczenie grzybicy paznokci Radom" lub inną zależną od miejsca zamieszkania. Gdy już znajdziesz właściwy gabinet, to musisz mieć świadomość, że leczenie potrwa prawdopodobnie nawet klika miesięcy. Wszystko jest uzależnione od stopnia zaawansowania dolegliwości, ale rokowania najczęściej są bardzo dobre i grzybicę paznokci można skutecznie wyleczyć nawet jeśli terapia trwa długo.

Jak się leczy tę przypadłość?

Grzybicy paznokci nie da się wyleczyć domowymi sposobami. W celu wyeliminowania przyczyn tej dolegliwości przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Z grzybicą paznokci walczy się dwutorowo - podolog mechanicznie oczyszcza płytkę paznokcia i wpływa na jej prawidłową obudowę, a dermatolog zapisuje miejscowe lub doustne środki przeciwko grzybicy (często są to silne antybiotyki). Po zakończonym leczeniu należy przeprowadzić badania na obecność grzybów na paznokciu. Paznokcie po leczeniu powinny odzyskać normalny wygląd, ale trzeba mieć świadomość, że w niektórych przypadkach pozostają przebarwienia i odzyskanie estetycznego wyglądu jest niemożliwe. Po przebytej grzybicy paznokcie mogą też wolniej rosnąć i być podatne na inne dolegliwości. W związku z tym warto od czas do czasu profilaktycznie odwiedzić podologa i przebadać swoje stopy. Znajduje tu potwierdzenie żelazna zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)