czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Toruniu

Leczenie grzybicy paznokci w Toruniu

Grzybica paznokci jest dosyć często spotykanym problemem. Łatwo jest się niż zarazić natomiast dużo trudniej się ją leczy. Objawami grzybicy jest nienaturalny koloryt płytki paznokcia, zwolnienie lub całkowity brak wzrostu, duża łamliwość i kruchość. Czasami w zaawansowanym stadium choroby pojawia się nieprzyjemny zapach.

W walce z tą dolegliwością nie pomogą żadne domowe sposoby. Wizyta u podologa jest więc koniecznością. Środki dostępne w aptekach będą nieskuteczne, gdyż nie są wstanie przenikać przez płytkę paznokcia. Jest ona swego rodzaju ochroną palców, przez którą standardowe leki nie przenikną.

Pomoc specjalisty będzie polegała przede wszystkim na określeniu jakie dokładnie grzyby zaatakowały nasze paznokcie. Mogą to być drożdżaki, pleśniowce lub dermatofity. Aby to określić pobierany jest wymaz do hodowli mikrobiologicznej. Dokładne poznanie przeciwnika pozwala podjąć skuteczne leczenie. Dodatkowo często stosowaną praktyką jest usuwanie chorobowo zmienionej płytki paznokcia. Dzięki temu szybciej można pozbyć się wszelkich grzybów a substancje lecznicze będą mogły łatwiej przenikać w głąb. Przyczyni się to do przyspieszenia terapii. Oprócz środków stosowanych miejscowo bywa, że wprowadzana zostaje antybiotykoterapia. Również preparaty zabezpieczające płytkę paznokcia zawierają substancje zarówno lecznicze i takie, które przyspieszają jego regenerację.

Grzybica paznokci jest niezwykle trudną przypadłością do wyleczenia dlatego też nie można mówić o przybliżonym czasie terapii. Całość procesu wymaga systematyczności i sumienności ze strony pacjenta oraz dokładnego stosowania się do zaleceń lekarza. Konieczne będą wizyty kontrolne. Należy odpowiednio dbać o higienę i dokładne osuszanie stóp.

Grzybicą bardzo łatwo jest się zarazić tak więc najlepiej jest jej zapobiegać. Profilaktyka jest dosyć prosta. Wystarczy pamiętać o zabezpieczaniu stóp w miejscach publicznych takich jak baseny czy sauny. Bezwzględnie nie wolno zapominać o klapkach. Równie ważne jest unikanie kontaktu z osobami zakażonymi. Samemu również warto zadbać o to, aby nie zarazić innych domowników. Dokładne suszenie stóp po kąpieli zapobiegnie powstawaniu wilgotnego klimatu, który sprzyja rozwojowi choroby.

Grzybica paznokci jest wbrew pozorom ciężką przypadłością. Nawet po skutecznym wyleczeniu paznokieć może być odbarwiony i wolniej rosnąć. Jest on też dużo bardziej podatny na nawroty choroby czy też inne zakażenia dlatego należy dbać o swoje stopy nieustannie i pamiętać o niezbędnej profilaktyce.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)