czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Warszawie

Leczenie grzybicy paznokci w Warszawie

Grzybica stóp i paznokci to wstydliwy problem, z którym musi się uporać wielu z nas. Skąd się bierze, jak ją leczyć i jak zapobiegać?

Jak powstaje grzybica paznokci?

Wszystkie reklamy telewizyjne środków na grzybice zwracają szczególną uwagę na zarażenia w takich miejscach jak basen, czy siłownia. Jest to prawda, bo grzybicą bardzo często zarażamy się przez nieodpowiednią higienę. Pamiętajmy, że w takich miejscach jak basen, czy siłownia, powinniśmy nosić klapki pod prysznic. W innym przypadku bardzo łatwo sami możemy paść ofiarą grzybicy paznokci.

Kolejnym powodem pojawiania się grzybicy paznokci jest ich niewłaściwie obcinanie. Jeśli obcinany paznokcie za krótko mogą pojawić się problemy z przerostem bakterii oraz wszelakimi zakażeniami. Paznokci nie należy odcinać za krótko ani tym bardziej nie wolno usuwać ich bocznej części! To prowadzi nie tylko do grzybicy paznokci, ale także do problemów z wrastającymi paznokciami.

Uraz mechaniczny także może doprowadzić do grzybicy paznokci. Wystarczy złamany paznokieć a do tego nieodpowiednia higiena stóp, by rozwinęła się grzybica.

Kluczową kwestią jest także odpowiednia pielęgnacja stóp, która uwzględnia ich potrzeby. Do grzybicy może prowadzić zarówno nadmierna potliwość stóp, jak i ich przesuszenie. Warto stosować odpowiednie kosmetyki do stóp, a gdy nie wiemy jak je pielęgnować, udać się do podologa, który wyjaśni wszystko, co powinniśmy wiedzieć oraz zapisze odpowiednie preparaty.

Ostatnią i częstą przyczyną pojawiania się grzybicy paznokci są także choroby autoimmunologiczne.

Kiedy udać się do podologa?

Warto zaznaczyć od razu- grzybicy paznokci nie da się leczyć samodzielnie na przykład domowymi sposobami. Gdy to wiemy, nawet nie traćmy na to czasu, tylko jak najszybciej udajmy się do podologa. Ten zajmie się naszymi paznokciami kompleksowo — po pierwsze oczyści płytkę paznokcia, a potem zajmie się jej rekonstrukcją. Zastosuje także odpowiednie środki miejscowe lub doustne w konsultacji z lekarzem dermatologiem. Bywa, że w sprawie grzybicy paznokci będziemy musieli udać się zarówno do dermatologa, jak i podologa.

Grzybica paznokci a osoby starsze 

Grzybica paznokci bardzo często pojawia się także u osób starszych. W ich przypadku nie jest polecane przyjmowanie antybiotyków doustnie z racji na duże obciążenie organizmu. Każdy doświadczony podolog wie, jak zająć się takimi paznokciami, by nie szkodzić, a pomagać pacjentowi.

Grzybica paznokci jest takim schorzeniem w przypadku którego ciężko pokusić się o określenie dokładnego czasu leczenia. Bywa, że trwa to od kilku tygodniu do kilku miesięcy. Wszystko zależy między innymi od tego, jak szybko dany problem został rozpoznany oraz kiedy dana osoba zgłosiła się do podologa. Nie bez znaczenia są wyniki badań, rodzaj zakażenia oraz dbałość pacjenta o cały proces leczenia.

Paznokieć po terapii podologicznej zazwyczaj odzyskuje swój zdrowy wygląd, jednak nie w każdej sytuacji. Bywa, że pozostaje on nieestetyczny, oraz podatniejszy na inne zakażenia.

Grzybica paznokci to problem, którego nie wolno ignorować. Należy jak najszybciej udać się do specjalisty w celu leczenia. Pamiętajmy, że im szybciej zaczniemy leczenie, tym szybciej pomożemy sobie z danym problemem. Na to schorzenie nie pomogą nam naturalne metody leczenia, bo to wymaga działaniu na kilku polach- dlatego konieczna jest konsultacja zarówno z dermatologiem, jak i podologiem. Nie lekceważmy grzybicy paznokci i już teraz poszukajmy sprawdzonego podologa w naszej okolicy. 

Gdy szukamy dobrego podologa sięgnijmy do baz lekarzy. By takową znaleźć wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę interesującą nas frazę np. podolog Warszawa, podolodzy Warszawa, lub leczenie grzybicy paznokci Warszawa. Dzięki temu dość szybko powinniśmy znaleźć całą listę podologów, w naszej okolicy. Gdy to już zrobimy sprawdźmy jakie mają opinie, metody leczenia, czy certyfikaty. W ten prosty sposób podejmiemy decyzje najlepszą z możliwych. 

Warto dbać o zdrowie naszych stóp. Niestety bardzo często popełniamy podstawowych błąd i skupiamy się na samej estetyce naszych stóp, zapominając o tym, że ich zdrowie jest najważniejsze. Zdrowa stopa, to taka, która poniesie nas z wdziękiem przez życie. Chora sprawi nam ogromny ból, a normalne funkcjonowanie okaże się po prostu niemożliwe. Zamieńmy kilka wizyt u kosmetyczki na tę u podologa. Niech sprawdzi, czy na naszych stopach nie ma grzybicy, nagniotków, modzeli, czy zrogowaceń oraz oceni, czy nas sposób pielęgnacji stóp jest właściwy. W ten sposób szybko skorygujemy nasze dbanie o stopy i unikniemy wielu problemów w przyszłości z tego faktu wynikających. Jeśli chcemy mieć zdrowe stopy musimy o nie odpowiednio dbać- nosząc obuwie z naturalnych tkanin, pielęgnując stopy w zależności od ich potrzeb, dbając o ich higienę i profilaktykę oraz co jakiś czas udając się do podologa, który usunie martwy naskórek i sprawi, że nasze stopy będą w jak najlepszej kondycji. Jak widać wystarczy tak niewiele, by czuć się naprawdę świetnie - każdego dnia!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)