czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci we Wrocławiu

Leczenie grzybicy paznokci we Wrocławiu

Grzybicze zakażenie paznokci to dolegliwość, której możemy się nabawić w wielu sytuacjach. Zawsze jednak konieczny jest do tego kontakt z zarażoną tkanką. Wbrew pozorom grzybica paznokci jest bardzo powszechna, według niektórych szacunków może na nią cierpieć nawet do 12% populacji naszego gatunku. Oczywiście na obszarach cywilizowanych jest ona spotykana rzadziej, niż tam gdzie leczenie i profilaktyka chorób skóry są nadal bardzo mało rozwinięte. W mieście takim jak Wrocław mamy do wyboru kilka poradni podologicznych, w których problem grzybicy paznokci może zostać szybko i skutecznie rozwiązany.
 
Przyczyny powstawania grzybicy paznokci
 
W przypadku grzybicy paznokci niepokojącym objawem powinna być dla nas zmiana barwy paznokci na żółtawą lub żółtawo-zieloną. Paznokcie, w których powstało zakażenie grzybicze, są również o wile bardziej podatne na zgrubienia i złamania. Jeżeli zaczynają się na dodatek rozwarstwiać, a w poprzek nich pojawiają się pęknięcia, to znak że choroba jest już dość zaawansowana. Warto pamiętać o tym, że grzybica paznokci często towarzyszy grzybicy stóp, może więc być objawem, który towarzyszy innemu, równie poważnemu schorzeniu.
 
Najczęstszą przyczyną powstawania grzybicy paznokci jest kontakt z dermatofitami, czyli grzybami z rodzaju drożdżaków. Najczęściej wskazywane przypadki zarażenia się grzybicą paznokci (i stóp) to:
 
- wizyta w saunie lub na basenie,
- używanie butów lub skarpet należących do osoby zarażonej,
- długotrwała antybiotykoterapia bez stosowania leków osłonowych,
- niewystarczająca dbałość o higienę stóp.
 
Osoby cierpiące na cukrzycę lub nadwagę należą do grupy szczególnego ryzyka w przypadku grzybicy paznokci.
 
Przebieg terapii
 
Specjaliści ostrzegają przed rozmaitymi domowymi sposobami leczenia grzybicy stóp. Mogą one prowadzić do powstania trudnych do przewidzenia komplikacji, a przede wszystkim sprawiają że pacjenci odwlekają wizytę u lekarza, co sprzyja rozwojowi choroby.
 
Plan leczenia jest każdorazowo ustalany indywidualnie z pacjentem, który musi brać czynny udział w terapii. Po przeprowadzeniu dokładnych badań możliwe jest precyzyjne dopranie preparatów, które mają być stosowane w leczeniu grzybicy paznokci. W przypadku początkowych stadiów grzybicy wystarczy zazwyczaj stosowna maść. Niekiedy używa się też mocniejszego środka, w postaci lakierów z zawartością amorolfiny. Najcięższe przypadki wymagają zastosowania leczenia farmakologicznego i są najbardziej długotrwałym rodzajem terapii. W takich sytuacjach konieczne bywa również usuwania zakażonej płytki paznokcia, co jest zabiegiem bolesnym, ale niezbędnym.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)