czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Gdańsku

Leczenie nadpotliwości stóp w Gdańsku

Nadmierna potliwość stóp jest kłopotliwą przypadłością, która wielu osobom odbiera komfort życia. Warto zatem znać jej przyczyny, aby podjąć odpowiednie działania profilaktyczne lub w aktywny sposób uczestniczyć w procesie leczenia. 
 
Przyczyny nadpotliwości stóp
 
Większość chorób, również tych, które zdają się dotyczyć jedynie zewnętrznej powłoki ciała, ma swoje podłoże w zaburzeniach wewnętrznej gospodarki organizmu. Stąd też nadmierna potliwość stóp może towarzyszyć chorobom takim jak nadczynność tarczycy, cukrzyca lub otyłość. Innymi przyczynami są zmiany hormonalne, zwłaszcza te zachodzące w procesie dojrzewania, oraz długotrwałe narażenie na stres. 
 
Dodatkowymi przyczynami, które znacznie łatwiej wyeliminować ze swojego życia, są nieodpowiednia higiena stóp oraz obuwie i skarpety wykonane z nieprzepuszczalnych materiałów złej jakości. Potęgują one zarówno sam fakt pocenia się stóp, jak i towarzyszący mu nieprzyjemny zapach. 
 
Leczenie nadmiernej potliwości stóp
 
Ze względu na bardzo częste kojarzenie opisywanej dolegliwości jedynie z czynnikami mechanicznymi, takimi jak złe obuwie, wiele chorych nie korzysta z porady podologicznej. Jest to jednak błąd, gdyż tylko lekarz jest w stanie określić rzeczywiste przyczyny schorzenia i podjąć odpowiednie działania. Niekiedy rozpoznanie nadpotliwości stóp jest bodźcem skutkującym przeprowadzeniem dalszych badań i wykryciem innych chorób, co umożliwia szybszą reakcję. 
 
Proces leczenia zwykle nie jest skomplikowany i polega na stosowaniu przepisanych przez lekarza maści i innych środków, a także na możliwie najskuteczniejszym eliminowaniu prawdopodobnych przyczyn problemu. Bywa jednak, że takie działania nie są wystarczające i należy uciec się do metod o silniejszym działaniu. Jedną z nich jest poddawanie stóp ostrzykiwaniu toksyną botulinową, znaną szerzej jako jad kiełbasiany. Jej dawki są na tyle niskie, że nie powodują zatrucia organizmu, a znacząco ograniczają działanie gruczołów potowych stóp. Ten bezbolesny zabieg, wykonywany w specjalistycznych gabinetach, jest dość kosztowny i wymaga ponawiania co kilka miesięcy, ale odznacza się wysoką skutecznością. 
 
Leczenie nadpotliwości stóp w Gdańsku
 
W największych miastach Polski znajdują się liczne gabinety podologiczne, dermatologiczne i kosmetologiczne, gdzie można udać się po poradę i diagnozę w zakresie problemu nadmiernej potliwości stóp. Prezentowana poniżej lista zawiera szczegółowy spis specjalistów działających na terenie Gdańska, wraz z opisem działalności, dokładnym miejscem przeprowadzania wizyt oraz opiniami pacjentów, z którymi warto się zapoznać, aby mieć pewność, że wizyta u lekarza spełni nasze potrzeby i wymagania.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)