czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Katowicach

Leczenie nadpotliwości stóp w Katowicach

Nadpotliwość to skutek chorób obwodowych. Może być także konsekwencją takich chorób jak: cukrzyca, nadczynność tarczycy, otyłość oraz choroby neurologiczne. Swój udział w rozwoju tej przypadłości mają zmiany hormonalne, stres i dojrzewanie.
 
Podolog po zasięgnięciu informacji od pacjenta wydaje zalecenia. Są to zalecenia ogólne: zwiększona higiena, kąpiele ziołowe, noszenie ubrań z włókien naturalnych. 
 
Czym zajmuje się podolog?
 
Wizyty u podologa nie wymagają skierowania lekarskiego. Podolog zaleca zabiegi, które skutecznie uwalniają od choroby nadpotliwości. Wizyty muszą być regularne, aby nie było nawrotu i pacjent wciąż odczuwał komfort.
 
Choroby leczone przez podologa
 
Ze specjalistycznych zabiegów podologicznych powinni korzystać pacjenci, posiadający zmiany chorobowe stóp i paznokci, takie jak: wrastające paznokcie i problemy stopy cukrzycowej. Osoby borykające się z modzelami i odciskami także powinny udać się do gabinetu. Jeżeli masz problem z pielęgnacją stóp to ten specjalista również czeka na Ciebie. U niego możesz zasięgnąć bezcennych rad i uniknąć chorób w przyszłości.
 
Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?
 
Podolog to specjalista, który stawia diagnozę już podczas pierwszej wizyty. Wywiad pomaga w określeniu rozmiaru problemu, jak również ustala przeciwwskazania do leczenia. Zasięgnięte informacje pozwalają specjaliście wysłać pacjenta do odpowiedniego lekarza. Jeżeli sytuacja nie wymaga interwencji innego fachowca to przepisywany jest kilkuetapowy plan terapii. Przed rozpoczęciem terapii z zastosowaniem toksyny botulinowej lekarz przeprowadza rozpoznanie nadpotliwości. Sprawdza się tu test Minora. Miejsca narażone na wzmożoną potliwość zostają posmarowane jodyną, a następnie posypane skrobią. Jeżeli podolog zauważy na danym obszarze ciemniejszą barwę to znak, że następuje tam zwiększona nadpotliwość. Nie jest to zabieg bolesny, dlatego nie trzeba się obawiać. Specjalista wprowadza toksynę botulinową pod skórę, a całe wstrzykiwanie trwa do kilkunastu minut. Substancja blokuje wydzielanie potu przez gruczoły.
 
Jak wybrać dobrego podologa?
 
Wiele osób cierpi na choroby skóry, dlatego warto zasięgnąć rady u znajomych, którzy taką wizytę mają już za sobą. Nieocenionym źródłem wiedzy będzie także lekarz rodzinny, który tkwiąc w środowisku lekarskim może nam coś podpowiedzieć. Oczywiście nie obyłoby się bez Internetu, który jest kompendium wszystkich możliwych informacji. Katowice słyną z bardzo dobrych lekarzy, którzy skutecznie pomagają w wyleczeniu chorób skórnych.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)