czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Poznaniu

Leczenie nadpotliwości stóp w Poznaniu

Nadmierna potliwość stóp jest dolegliwością, która dotyczy tysięcy osób - Poznań nie jest pod tym względem wyjątkiem. Z wiecznie mokrymi stopami zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni bez względu dla wiek.
 
Przyczyny nadmiernego pocenia się stóp
 
Stopy pocą się nadmiernie z wielu powodów. W pierwszej kolejności powinno się przyjrzeć bliżej swoim butom i skarpetkom. Powinny być wykonane jedynie z naturalnych, przewiewnych materiałów, które odprowadzają pot i zmniejszają jego ilość.
 
Ponadto niezbędne jest sprawdzenie, czy odpowiednio dba się o higienę stóp. Istotne jest ich dokładne mycie i osuszanie stóp ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni pomiędzy palcami. Dodatkowo po każdym myciu powinno się nałożyć krem o działaniu przeciwpotnym i nawilżającym. Jeżeli nie wykonuje się tych czynności, pocenie się może znacznie się nasilić.
 
Nadpotliwość stóp niekiedy jest związana również z chorobami. Może towarzyszyć chorobom nerek, tarczycy, schorzeniom obwodowym, nerwicy lub grzybicy. Jeżeli pocenie się powoduje choroba, w pierwszej kolejności należy ją wyleczyć, a następnie przystąpić do pielęgnacji stóp.
 
Nadmierne pocenie stóp dotyczy również osób zdrowych, u których nie ma żadnej wymienionej wcześniej przyczyny jego występowania. Jest to nadpotliwość pierwotna, na którą cierpi około 1 na 100 osób. Dolegliwość tę leczy się jedynie objawowo.
 
Jak leczy się nadpotliwość stóp?
 
Leczenie nadpotliwości stóp przyjmuje różne formy. W naszych gabinetach stosujemy nie tylko preparaty pielęgnacyjne przeciw poceniu, ale także kąpiele z dodatkiem odpowiednich olejków, jonoforezę wodną bądź toksynę botulinową. Dodatkowo pomagamy w leczeniu grzybicy stóp, która zwiększa potliwość i powoduje brzydki zapach potu. 
 
Wspieramy leczenie nadpotliwości stóp poprzez usuwanie związanych z nią dolegliwości. Najczęściej silnemu poceniu się towarzyszy nadmierne rogowacenie naskórka, przez co stopy mają nieestetyczny wygląd. Organizm, chcąc zatrzymać pocenie się i utratę minerałów wraz z potem, powoduje, że skóra staje się grubsza, by pot trudniej przez nią przechodził.  Z tego powodu u osób z nadpotliwością leczymy również popękane pięty, nadmiernie wysuszoną, zrogowaciałą skórę stóp i nagniotki.
 
W naszych gabinetach pomagamy też wyleczyć ranki, które powstają na stopach z powodu nadmiernego pocenia. Zmacerowany naskórek, po całym dniu chodzenia w pełnych butach, podnoszących ilość wydzielanego potu, jest podatny na zranienia, przez co pojawia się ryzyko zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych.
 
Zalecenia dla pacjentów
 
Nawet po wyleczeniu nadpotliwości stóp za pomocą toksyny botulinowej czy jonoforezy wodnej, podpowiadamy pacjentom, w jaki sposób pielęgnować stopy, by problem z poceniem nie powrócił. Doradzamy, jakie obuwie i bieliznę wybierać, jakich kremów i peelingów używać, a także, które antyperspiranty są skuteczne, a których nie powinno się nigdy stosować przy bardzo nasilonej nadpotliwości. Choć nadpotliwość zmniejsza się już po pierwszej wizycie, zachęcamy pacjentów do odwiedzenia gabinetu po raz kolejny, by w pełni zlikwidować problem.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)