czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Rzeszowie

Leczenie nadpotliwości stóp w Rzeszowie

Problemy z nadmiernym poceniem stóp są częste, wręcz powszechne. Czy jednak faktycznie są one nieuniknione? Co właściwie odpowiada za zwiększone pocenie się stóp?
 
Dlaczego stopy się pocą?
 
Jest wiele przyczyn tej nieprzyjemnej dolegliwości. Pierwsza z nich jest oczywista, stopy pocą się, kiedy są przegrzewane. Nie warto więc przesadzać ze zbyt grubymi butami w lecie. Ponadto, gdy jest naprawdę ciepło warto ubrać sandały albo też klapki.
 
Co więcej, również niskiej jakości materiał butów może powodować pocenie. Warto więc wybierać tylko wysokiej jakości buty, przewiewne i bezpieczne dla skóry.
 
Jak się okazuje, także pewne choroby mogą być przyczyną nadmiernej potliwości stóp. Chodzi tutaj przede wszystkim o nadczynność tarczycy oraz cukrzycę. Niemniej jednak, również otyłość przyczynia się do wzmożonej pracy gruczołów potowych.
 
Warto zauważyć, że problem pocenia się stóp może być niespecyficzny. Rzecz w tym, że po prostu niektórzy ludzie mają tendencje do mocnego pocenia się. Gruczołów potowych na stopach jest natomiast najwięcej, dlatego to właśnie stopy pocą się najbardziej.
 
Dlaczego należy walczyć z nadmierną potliwością stóp?
 
Niewątpliwie, kiedy odkryje się u siebie nadmierną potliwość stóp, podolog Rzeszów powinien być poszukiwany jak najszybciej. Rzecz w tym, że dolegliwość ta ma wiele przykrych konsekwencji. Między innymi chodzi tu o nieprzyjemny zapach spoconych stóp, jednak nie tylko to jest problemem.
 
Kiedy występuje nadmierna potliwość stóp skóra zaczyna rogowacieć. Oznacza to, że twardnieje i boli. W takim przypadku nie dość, że skóra na stopach wygląda nieestetycznie, a stopy brzydko pachną, to jeszcze chodzenie staje się wielkim cierpieniem.
 
Warto też zauważyć, że na spoconych stopach często rozwija się grzybica. Jest to choroba poważna, którą nie tak łatwo jest całkowicie wyleczyć.
 
Jak pomaga podolog?
 
Specjalista przede wszystkim likwiduje wszelkie zrogowacenia. Ponadto, przepisuje odpowiednie kosmetyki i medykamenty. Może on również zalecić wizytę u innego specjalisty, jeśli podejrzewa że przyczyną problemu jest choroba taka jak cukrzyca, czy też na przykład nadczynność tarczycy.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)