czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Szczecinie

Leczenie nadpotliwości stóp w Szczecinie

Potliwość łączy się z wiecznym uczuciem wilgotnych stóp i bardzo nieprzyjemnym zapachem, który odczuwamy nie tylko my. Nadpotliwość stóp to kolosalny problem dotykający nie tylko właścicieli butów ze sztucznego materiału. Przede wszystkim borykają się z nim osoby cierpiące na choroby obwodowe - cukrzyca, nadczynność tarczycy, choroby neurologiczne lub otyłość. Niemal wszystkie choroby wywołuje  stres oraz zmiany hormonalne. Na tą przypadłość narażeni są sportowcy i pracownicy fizyczni. Dzieje się tak, ponieważ ciągle wykonują oni wysiłek fizyczny. Rozchodzenie się kości i śródstopia to kolejne powody potliwości. Kategorycznie zabraniane jest lekceważenie objawów nadpotliwości. Takie zaniedbanie niesie za sobą zatrważające skutki: rozwój wirusów, brodawki czy grzybicy. Stopy to siedlisko gruczołów apokryfowych, które odpowiadają za wydalanie potu. Organizm sam się i broni i nie chcąc stracić potrzebnych dla normalnego funkcjonowania płynów, przyczynia się do rogowacenia tkanki skórnej na podeszwach stóp. Nieprzyjemny zapach to efekt mikroorganizmów, które rozkładają składniki potu, tłuszcze i łuski skórne. Dieta bogata w ostre przyprawy i nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny dodatkowo wpływają na wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu stóp.
 
Jak leczyć nadpotliwość stóp?
 
Na pierwszej wizycie u podologa przeprowadzany jest wywiad, który pozwala na ustalenie diagnozy. Jeżeli specjalista stwierdzi, iż nadpotliwość to skutek choroby obwodowej, powinien skierować pacjenta do odpowiedniego lekarza. Podolog może także zaoferować bogaty wybór specjalistycznych środków pielęgnacyjnych, które są odpowiednim lekarstwem. Warto wspomnieć o jonofrezie. Jest to moczenie nadpotliwych części ciała w wodzie, która przewodzi prąd elektryczny. W ekstremalnych przypadkach możliwe jest nawet przecięcie włókien nerwowych, tzw. sympatektomia.
 
Jak zapobiegać? 
 
Należy chodzić w wygodnym i przewiewnym obuwiu. Ponadto pamiętajmy o codziennej zmianie skarpetek. Wskazane jest stosowanie kąpieli ziołowych i używanie czystych ręczników. Więcej wskazówek uzyskają Państwo we wszystkich gabinetach podologicznych w Szczecinie.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)