czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Toruniu

Leczenie nadpotliwości stóp w Toruniu

Pocenie się stóp, silniejsze niż w przypadku innych sfer ciała, jest naturalne, gdyż na stopach znajduje się szczególnie dużo gruczołów potowych. W niektórych jednak przypadkach można mówić o nadmiernej potliwości (czy też nadpotliwości) stóp. Jest to zdecydowanie bardzo niekomfortowa sytuacja, będąca źródłem skrępowania dla osób, których dotyczy, a także mogąca wywoływać realne problemy ze zdrowiem stóp. Przypadłość tę koniecznie trzeba leczyć. Toruń ma wiele gabinetów podologicznych, w których można leczyć zarówno nadmierną potliwość stóp, jak i skutki, które problem ten niejednokrotnie wywołuje. 
 
Przyczyny i skutki nadpotliwości stóp
 
Nadmierne pocenie się stóp często jest wywołane przez rozmaite choroby obwodowe, a nawet stosowanie niektórych leków. Może też jednak być wynikiem stresu, a także noszenia kiepskiej jakości obuwia czy skarpetek. W takich przypadkach należy więc przede wszystkim wyeliminować czynniki, które mogą być odpowiedzialne za to, że stopy są stale nieprzyjemne mokre, a także wydziela się przykry zapach, co powoduje i dyskomfort, i zażenowanie. Czasem jednak także stopy mogą pocić się nadmiernie bez żadnej wyraźnej przyczyny i wówczas pomóc mogą specjalne zabiegi oferowane przez gabinety podologiczne. Warto się na nie decydować, ponieważ pocenie się stóp to problem nie tylko doraźny. W wilgotnym środowisku łatwo namnażają się bakterie i grzyby, osoby z nadmierną potliwością stóp są więc bardziej niż pozostałe narażone na rozwój grzybicy czy pojawienie się brodawek będących symptomem infekcji bakteryjnej. Może również dochodzić do nadmiernego rogowacenia stóp - skóra w ten sposób broni się przed nadmierną utratą płynów, a także do maceracji stale wilgotnego środowiska, a więc pękania skóry stóp, zwłaszcza na piętach.
 
Odpowiednie leczenie w gabinecie podologicznym polega na hamowaniu nadmiernej potliwości, na przykład dzięki zastosowaniu jonoferezy wodnej, a także na usuwaniu skutków nadmiernej potliwości. Zrogowaciałą i popękaną skórę stóp w gabinecie wyleczyć można równie łatwo.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)