czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Warszawie

Leczenie nadpotliwości stóp w Warszawie

Nadmierna potliwość stóp, która powoduje wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu, jest niewątpliwie problemem, z którym musi stykać się wiele osób. Ta patologiczna właściwość stóp może być wywołana różnymi czynnikami. Jednym z nich jest dobór nieodpowiedniego obuwia. Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy wyprodukowane z syntetycznego tworzywa buty, Warto mieć na uwadze fakt, że nieproporcjonalna potliwość stóp może być uwarunkowana różnorakimi chorobami obwodowymi takimi jak na przykład cukrzyca lub nadczynność tarczycy. Do zaistnienia wspomnianego problemu może przyczynić się również stres oraz przemiany hormonalne.
 
Metody leczenia kłopotliwej potliwości stóp
 
Doświadczony specjalista z zakresu podologii doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że patologiczna potliwość może być wywołana przez różnorakie czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Z tego też powodu powinien on na samym początku zaaranżować wywiad z pacjentem, który pozwoli na odkrycie prawdziwych przyczyn problemu. Jeśli przyczyną wzmożonej potliwości stóp jest jakakolwiek choroba obwodowa, wtedy niezbędna jest wizyta u odpowiedniego specjalisty. Portfolio zabiegów, które ma do swojej dyspozycji lekarz podolog, jest niezwykle szerokie. Należą do nich między innymi jonoforeza wodna oraz kąpiel stóp w wodzie z dodatkiem dobroczynnego olejku.
 
Metody zapobiegania patologicznej potliwości stóp
 
Istnieje szeroka gama sprawdzonych metod, które pozwolą nam uchronić się przed sprowokowaniem opisywanego problemu. Przede wszystkim, należy wybierać przewiewne obuwie, które wyprodukowane zostało z naturalnych i dobrze absorbujących powietrze materiałów. Ponadto, należy codziennie zmieniać skarpetki oraz oglądać swoje stopy w celu szybkiego wychwycenia niepokojących zmian skórnych. Ponadto, po każdym myciu stóp należy dokładnie osuszyć nie tylko zewnętrzną powierzchnię stopy, ale również miejsca między palcami. Co ciekawe, do kąpieli stóp warto zaaplikować płyn, który został wytworzony na bazie leczniczych ziół.
 
Kryteria wyboru dobrego podologa w przypadku problemów z nieproporcjonalną potliwością stóp
 
Podolog jest lekarzem, który powinien pomóc w rozwiązaniu problemu wzmożonej potliwości stóp. Warszawa jest ośrodkiem, w którym można spotkać wielu lekarzy wyspecjalizowanych w podiatrii. Przy wyborze jednego z nich, warto zwrócić uwagę na opinie pacjentów, którzy zmagali się z podobnym problemem oraz przyznane wyróżnienia i certyfikaty. Ponadto, lekarz podolog powinien móc poszczycić się wieloletnią praktyką zawodową, podczas której miał on do czynienia z różnymi, nierzadko trudnymi przypadkami. W swojej codziennej pracy powinien okazywać szacunek dla pacjenta oraz starać się o to, by zaimplementowana terapia przyniosła pożądane rezultaty.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)